2014-02-25 07:47

pra / Kraków

Kraków: kard. Dziwisz i Joaquín Navarro-Valls opowiedzą o świętości Jana Pawła II

Osobisty sekretarz Jana Pawła II kard Stanisław Dziwisz oraz wieloletni rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquín Navarro-Valls opowiedzą krakowianom o świętości Jana Pawła II.

Na spotkanie w związku ze zbliżającą się kanonizacją papieża Polaka zaprasza 3 marca Wydawnictwo św. Stanisława BM.

Pretekstem do spotkania i rozmów o świętości Jana Pawła II są dwie książki wydane ostatnio przez krakowskie Wydawnictwo św. Stanisława BM. Pierwszą jest „U boku Świętego” – rozmowa kard. Stanisława Dziwisza z Gian Franco Svidercoschim. A druga to „Wielka Ilustrowana Księga Cudów”, która zawiera bezpośrednie relacje uzdrowionych – wśród nich niepublikowany dotąd mail, pisany na gorąco tuż po uzdrowieniu przez samą Floribeth Morę Dìaz (cud kanonizacyjny Jana Pawła II).

Jak zapowiada wydawnictwo, „to w całości materiał należący do dokumentacji procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego”.

W albumie znajduje się m.in. wywiad z postulatorem procesu ks. Sławomirem Oderem a także świadectwo wieloletniego rzecznika Stolicy Apostolskiej Joaquína Navarro-Vallsa. „Myślę, że jedną z największych nauk Jana Pawła II było to, że pomógł nam nadać głębsze znaczenie wszystkiemu, co kryje się pod określeniem ‘krzyż’. Nasze cierpienie, niepokoje, frustracje nabrały przy Nim głębszego sensu” – słowa Joaquína Navarro-Vallsa zamieszczone w książce przywołuje Agata Olejarz-Białko z Wydawnictwa św. Stanisława. „Jako, że zbliża się Wielki Post te słowa o krzyżu brzmią w sposób szczególny. Stąd zaproszenie pana Navarro-Vallsa akurat teraz do Krakowa” – mówi KAI Agata Olejarz-Białko.

Spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem i Joaquínem Navarro-Vallsem odbędzie się 3 marca o godz. 17.00 w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy