2014-03-31 13:39

pb / Rzym

Rzym: czuwania modlitewne przed kanonizacją dwóch papieży

W przeddzień kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II odbędą się w Rzymie trzy czuwania modlitewne.

Fot. Margita Kotas

Najpierw, w środę 22 kwietnia o godz. 20:30 w bazylice św. Jana na Lateranie, zgromadzi się młodzież. Spotkaniu będzie przewodniczył papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej, kard. Agostino Vallini. Głos zabiorą postulatorzy spraw kanonizacyjnych obu papieży: ks. prałat Sławomir Oder i o. Giangiuseppe Califano OFM. Katechezę wygłosi ks. Fabio Rosini, dyrektor Służby Powołaniowej Wikariatu Rzymu.

Z kolei w sobotę 26 kwietnia o godz. 18:00 w bazylice św. Jana na Lateranie zgromadzą się pielgrzymi z Bergamo, rodzinnej diecezji Jana XXIII. Świątynia ta była jego katedrą jako biskupa Rzymu. Tutaj także ponad pól wieku wcześniej przychodził na modlitwę jako kleryk Papieskiego Seminarium Rzymskiego.

Tego samego dnia o godz. 21:00 rozpocznie się w kościołach śródmieścia Rzymu „biała noc modlitwy”. W 11 świątyniach zapewniona będzie animacja liturgiczna - w języku polskim w kościele św. Agnieszki na Piazza Navona. Czytane będą fragmenty Biblii i pism obu papieży. Można też będzie przystąpić do sakramentu pokuty.

Zobacz także:

Wejście na Plac św. Piotra w dniu kanonizacji

W dniu kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II 27 kwietnia na plac św. Piotra można będzie wchodzić od godz. 5.30 rano - informują włoskie media. Msza kanonizacyjna rozpocznie... ... »

Informacje MSZ dla pielgrzymów na kanonizację Jana Pawła II

Ważny dokument tożsamości, ważne w krajach UE ubezpieczenie zdrowotne, telefon do członka grupy - MSZ przypomina, że wszyscy udający się na niedzielną uroczystość kanonizacji Jana Pawła... ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy