2014-04-01 12:51

rk / Oświęcim / KAI

Oświęcim: w biegu do Wadowic złożą hołd bł. Janowi Pawłowi II

Po raz dziewiąty Sztafeta Papieska Oświęcim-Wadowice wyruszy 5 kwietnia w hołdzie dla papieża Polaka. Biegacze pokonają dystans 32 km do rodzinnego miasta bł. Jana Pawła II, by w ten sposób uczcić 9. rocznicę jego śmierci.

Fot. Sylwia Jurczyńska

Po raz dziewiąty Sztafeta Papieska Oświęcim-Wadowice wyruszy 5 kwietnia w hołdzie dla papieża Polaka. Biegacze pokonają dystans 32 km do rodzinnego miasta bł. Jana Pawła II, by w ten sposób uczcić 9. rocznicę jego śmierci. Po raz pierwszy uczestnicy biegu wystartują spod salezjańskiego sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.

W sztafecie pobiegnie około 50 biegaczy amatorów. Metą ma być pomnik Jana Pawła II usytuowany przed wadowicką bazyliką Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Tu maratończycy złożą wieńce i kwiaty.

Organizatorzy podkreślają, że chcą oddać hołd papieżowi, pokonując 32 kilometry w „zwartym, radosnym, rozgadanym peletonie”. „Dla wielu z nas wielkim autorytetem jest nadal sylwetka Jana Pawła II, człowieka, którego zawsze rozpierała pozytywna energia. Narciarstwo, kajaki, wędrówki po górach odbywał zawsze w towarzystwie ludzi. I ta chęć życia… gdyby w Jego czasach bieganie byłoby tak popularne jak dzisiaj, z pewnością stawalibyśmy w jednym szeregu na starcie” – napisali na stronie swej stronie internetowej.

Sztafetę organizuje Oświęcimski Klub Biegacza „Zadyszka” przy wsparciu Urzędu Miasta Oświęcim i Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy