2014-04-08 08:27

kuria.czestochowa.pl

Nowa moneta na kanonizację Jana Pawła II

Za 19 dni 27 kwietnia Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Z tej okazji w ofercie Mennicy Papieskiej pojawiła się nowa moneta.

Fot. www.kuria.czestochowa.pl

Złota moneta o wadze 12 uncji, zdobiona jest 27 diamentami i bursztynową rzeźbą z wizerunkiem Jana Pawła II. Autorem bursztynów jest gdański artysta – Mariusz Drapikowski.

Mennica Papieska w Częstochowie powstała w grudniu 2013 r. z inicjatywy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To jedyna na świecie mennica powołana w hołdzie Janowi Pawłowi II. Misją Mennicy Papieskiej jest promocja Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Krzysztof :
Święty Janie Pawle ll Proszę Cie o wstawiennictwo do Pana Boga naszego prosząc o zdrowie dla mnie i mojej całej rodziny. Prowadź nas dobrą drogą, uchroń od złego i odsuń kielich goryczy. Spraw aby moja zona , doceniła moją wartość i zeby była godna mojego uczucia. Kobietę,Prosze cie o zdrowie tez dla moich dzieci Oliwi i Weroniki bo jeśłi jest zdrowie to nic się temu nie równa,.Pieniądze są ważne ale najważniejsza jest miłość i tolerancja w rodzinie i jeśli te...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy