2014-04-10 10:04

Rzym / ts / KAI

Rzym: dwa miliony biletów z podobiznami kanonizowanych papieży

Z okazji zbliżających się uroczystości kanonizacyjnych papieży Jana XXIII (1958-1963) i Jana Pawła II (1978-2005) rzymskie zakłady przewozów miejskich przygotowały dwa miliony biletów z wizerunkami obu przyszłych świętych.

Fot. Bożena Sztajner

Bilety jednorazowego przejazdu w niezmienionej cenie 1,50 euro można od dziś nabywać w oficjalnych miejscach sprzedaży na terenie Rzymu. Włoskie media poinformowały, że akcję biletów z wizerunkiem papieży prowadzi rzymska centrala komunikacji miejskiej ATAC i watykański dziennik “L’Osservatore Romano”.

Podobne specjalne edycje biletów komunikacji miejskiej w Rzymie miały już miejsce w 2011 roku z okazji beatyfikacji Jana Pawła II i w 2013 roku – po wyborze papieża Franciszka.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy