2014-04-16 18:50

xrk / Wrocław / KAI

Wrocław: rozdano 10 tys. "Kurierów Papieskich"

Dlaczego Papież nie chciał pomników? Czy to możliwe, aby kichnięcie Jana Pawła II połączyło ludzi? I co takiego zrobił kard. Henryk Gulbinowicz, że Ojciec Święty przez niego płakał? – o tym wszystkim dowiedzieli się wrocławianie, do których trafił dziś "Kurier Papieski".

Fot. Bożena Sztajner

Od godz. 6.00, w kilku punktach stolicy Dolnego Śląska rozdawana była bezpłatna gazeta „Kurier Papieski”, przygotowana w związku z kanonizacją Jana Pawła II. Jest to wspólne, niekomercyjne, przedsięwzięcie dziennikarzy wrocławskich, katolickich mediów, w tym: Radia Rodzina, "Gościa Niedzielnego", Tygodnika "Niedziela" i miesięcznika "Nowe Życie".
W gazecie można przeczytać m.in. m.in. o wrocławskich pielgrzymkach Papieża Polaka, inicjatywach inspirowanych jego życiem. Czytelnik znajdzie tu także teksty metropolity wrocławskiego abp. Józefa Kupnego i prezydenta Rafała Dutkiewicza oraz program Dni Papieskich, zawierający wrocławskie wydarzenia, przygotowane z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy