2014-04-17 16:03

lk / Warszawa

Delegacje polskich władz na uroczystości kanonizacyjne

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką, oraz delegacje rządu, Sejmu i Senatu wezmą udział 27 kwietnia w uroczystościach kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII.

Prezydent Bronisław Komorowski złoży wizytę w Watykanie i Republice Włoskiej z dniach 26-28 kwietnia. Wraz z małżonką Anną Komorowską 27 kwietnia weźmie udział w Mszy kanonizacyjnej papieży Jana Pawła II i Jana XXIII na placu św. Piotra. Zostanie też przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka.

Sejm RP podczas uroczystości kanonizacyjnych będzie reprezentować marszałek Ewa Kopacz. Marszałek będzie uczestniczyć we Mszy na placu Św. Piotra oraz weźmie udział w audiencji u papieża Franciszka.

Rząd reprezentować będzie szef Kancelarii Premiera min. Jacek Cichocki.

W delegacji sejmowej będą uczestniczyć przedstawiciele poszczególnych klubów parlamentarnych. "Klubom parlamentarnym została zaproponowana, a następnie przydzielona liczba miejsc zgodnie z przysługującym parytetem" - poinformowało KAI Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu.

Z kolei delegacji Senatu RP przewodniczyć będzie marszałek Bogdan Borusewicz. W skład delegacji wchodzą: Helena Hatka (PO), Stanisław Iwan (PO), Andżelika Możdżanowska (PSL) oraz Jan Maria Jackowski (PiS).

Oprócz uroczystości kanonizacyjnych posłowie i senatorowie wezmą udział w oficjalnym przyjęciu wydawanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego z okazji kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II.

Włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało dzisiaj, że na uroczystościach kanonizacyjnych oczekiwanych jest 61 delegacji państwowych z 54 krajów, w tym 19 głów państw, 24 premierów i 23 ministrów. Do Rzymu ma przybyć 800 tys. pielgrzymów, a dwa miliardy ludzi będzie śledzić uroczystości za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

  • Camilo1993 | 31.61.140.* 2014-04-17 17:44

    Czy jest taka możliwość opublikowania listy oficjalnych delegacji na kanonizację ???

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy