2014-04-23 16:56

jah / Gdańsk / KAI

Gdańsk: wydarzenia towarzyszące kanonizacji papieży

Z okazji kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w archidiecezji gdańskiej odbędą się specjalne Msze święte, transmisje z Watykanu, koncerty, modlitwy i czuwania.

Fot. ZENIT NEWS AGENCY

Fundacja Continuo zaprasza 25 kwietnia na koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. W programie "Msza Góralska" Tadeusza Maklakiewicza. Wystąpią Cappella Gedanensis oraz Sopocki Chór Kameralny Continuo pod batutą Leszka Gołąba. Koncert wypełnią także fragmenty "Tryptyku Rzymskiego" Jana Pawła II w interpretacji Dariusza Wójcika. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30 w kościele pw. NMP Wniebowziętej Gwiazda Morza w Sopocie. Wstęp wolny.
W gdyńskiej parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 26 kwietnia o godz. 19.15 odbędzie się "Wieczór czuwania przed kanonizacją". Czuwanie rozpocznie się od adoracji Najświętszego Sakramentu przy dźwiękach muzyki i kanonów Taizé. Adorację zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
W dniu kanonizacji 27 kwietnia zostaną ustawione telebimy w Bazylice Mariackiej i kościele pw. św. Jana w Gdańsku, gdzie wierni od godz. 10.00 wspólnie będą mogli przeżywać uroczystość. W Bazylice Mariackiej o godz. 12.00 arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski odprawi Mszę św. Wiele parafii archidiecezji gdańskiej organizuje specjalne pokazy uroczystości kanonizacyjnych w salkach parafialnych.
30 kwietnia w kościele św. Trójcy w Wejherowie o godz. 19.15 rozpocznie się koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wystąpią studenci Katedry Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W programie m.in. Wolfgang Amadeusz Mozart Msza C-dur "Koronacyjna".

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

  • Marta | 153.19.220.* 2014-04-26 09:25

    W parafii Świętego Krzyża w Gdańsku (ul. Mickiewicza) odbędzie się dzisiaj (sobota)
    -> Koncert wdzięczności ku czci nowego Świętego Jana Pawła II "SANCTUS" w wykonaniu Chóru i Orkiestry "Stella Maris" pod dyrekcją o. Józefa Wilczyńskiego SJ, Duży Kościół godzina 20
    > czuwanie w Małym Kościele 21-23

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy