2014-04-23 17:59

ks. kp (KAI Sankt Petersburg) / Sankt Petersburg / KAI

Obchody kanonizacji papieży w Rosji

Pielgrzymki, Msze św. dziękczynne, transmisje z uroczystości złożą się na obchody kanonizacji bł. Jana XXIII i Jana Pawła II w Rosji.

Fot. Arturo Mari, Adam Bujak/Biały Kruk

Arcybiskup archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi pozostanie na miejscu i 27 kwietnia odprawi o godz. 17.00 w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP dziękczynną Mszę św. za kanonizację. W świątyni będzie też otwarta wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II.
Do Rzymu na kanonizację z archidiecezji Matki Bożej udają się do Rzymu m.in. trzy pielgrzymki z Moskwy, Sankt Petersburga i z dekanatu Orzeł.
W niektórych kościołach odbędą się bezpośrednie transmisje z uroczystości kanonizacyjnych m. in. w kościele św. Stanisława i bazylice św. Katarzyny w Sankt Petersburgu.
W kościele św. Stanisława o godz. 10.30, proboszcz ks. Krzysztof Pożarski odprawi uroczystą Msza św., a po niej odbędzie się procesja z papieskimi relikwiami, które potem będą postawione przy ekranie telewizora w czasie bezpośredniej transmisji z Watykanu. Na frontonie kościoła zawisł okolicznościowy banner. Na YouTube zamieszczono film-video o kulcie relikwii bł. Jana Pawła II w tej petersburskiej świątyni.
Wcześniej w niektórych parafiach w na terenie Rosji odbyły się peregrynacje relikwii bł. Jana Pawła II, które znajdują się w kościele św. Stanisława w Sankt Petersburgu. Okolicznościowe spotkania w związku z kanonizacją zorganizowały też polonijne organizacje działające w mieście nad Newą.
Kwartalnik „Dom Niepokalanego Serca Maryi» wydawany w Puszkinie zamieścił okolicznościowe materiały dotyczące bł. Jana XXIII i bł Jana Pawła II. Ks. Pożarski poinformował, że niedawno otrzymał list w którym kard. Stanisław Dziwisz zakomunikował, że przyjął zaproszenie, aby w 2015 r. przyjechać do Sankt Petersburga i stanąć na czele procesji po mieście z relikwiami św. Jana Pawła II.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy