2014-04-23 20:48

Justyna Zuń-Dalloul (KAI Caracas) / Bogota / KAI

Kolumbia: kanonizacja dostępna w kinach w systemie 3D

Jednym z 20 krajów na świecie, w których kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II będzie można obejrzeć w kinach w systemie 3D, jest Kolumbia. W pięciu największych miastach tego kraju (Bogota, Medellín, Cali, Barranquilla i Bucaramanga) oddano do dyspozycji 9 sal kinowych na 2388 miejsc. Widzowie obejrzą transmisję z Placu św. Piotra w Watykanie w komfortowych warunkach, a dzięki technologii trójwymiarowej będą mieć wrażenie, jakby się znaleźli wśród pielgrzymów w Watykanie - podało Radio Caracol, jedna z czołowych rozgłośni kolumbijskich.

Fot. Barbara Jelonek

Dyrektorzy sal, które umożliwią śledzenie kanonizacji w tych najnowocześniejszych warunkach, ogłosili, że bilety dla chętnych będą wydawane w kasach w niedzielę 27 kwietnia, czyli w dniu kanonizacji, aż do zapełnienia widowni. Osoby, które mają stałe wejściówki do kin, będą mogły zarezerwować miejsca przez internet w dniach 21-25 kwietnia.
Prasa kolumbijska poinformowała również o planowanych Mszach św. dziękczynnych, które zostaną odprawione we wszystkich kościołach kraju.
Przedstawiając postać bł. Jana XXIII, media tutejsze używają zwrotu "Buen Papa" (Dobry Papież) lub "El Papa Sonriente" (Papież Uśmiechający się). Przypominają również, że Jan Paweł II przebywał w Kolumbii w dniach 1-7 lipca 1986, gdy kraj ten przeżywał żałobę po wybuchu wulkanu Nevado del Ruiz, który spowodował śmierć 20 tys. osób, a setki tysięcy rodzin zostały bez dachu nad głową. W niedzielę 6 lipca Ojciec Święty odwiedził wtedy całkowicie zniszczone zabytkowe miasto Armero i spotkał się z tymi, którzy przeżyli tamtą tragedię.
Czytając intenetowe fora prasy kolumbijskiej, zwracają uwagę ciepłe uczucia, jakimi obdarzają Jana Pawła II mieszkańcy tego kraju. Oto kilka wpisów: "Będę śledziła tę piękną ceremonię kanonizacji ukochanego Jana Pawła II" - Roxana Lagos. "Miałem możliwość poznania Go w Bogocie w 1986 roku. Jest to coś, co pozostało w moim sercu na całe życie" - Fredy Quiniones. "Był wielkim zastępcą Jezusa na ziemi. Widziałem go w Peru w czasie spotkania z młodzieżą w lutym 1985 roku. To jest mój święty" - Victor Sequera.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy