2014-04-25 18:37

pb (KAI Rzym) / Watykan / KAI

Kostarykański dziennikarz o cudzie za wstawiennictwem Jana Pawła II

Dzięki cudowi za wstawiennictwem Jana Pawła II, do którego doszło w Kostaryce, nasz kraj z drugiego końca świata znalazł się na okładkach gazet – powiedział KAI Alberto Barrantes Ceciliano z kostarykańskiego dziennika „La Nación”. Dodał, że cudowne uzdrowienie Floribeth Mora Días stało się rozdziałem historii Kostaryki, który zamknie niedzielna kanonizacja dwóch papieży.

Dziennikarz zaznaczył, iż z racji swego zawodu słyszy tyle różnych historii, że nie we wszystkie wierzy. Początkowo więc tylko zastanawiał się dlaczego akurat ta historia obiegła cały świat. Zanim nie porozmawiał z uzdrowioną Floribeth Mora i nie dowiedział się jak przebiega proces weryfikacji uzdrowienia, nie wierzył, że cud się wydarzył. – Teraz wierzę, że tak było naprawdę! – podkreślił Alberto.
– Kostaryka jest krajem katolickim, co jest zapisane nawet w konstytucji. Dlatego wiadomość o cudzie wywołała wśród mieszkańców wielkie oczekiwania. Wierni zaczęli odwiedzać kaplicę, w której modliła się Floribeth Mora Días – wskazał Barrantes.
Zapowiedział, że młodzi katolicy z Kostaryki organizują się, by w 2016 r. przyjechać do Krakowa na obchody XXXI Światowego Dnia Młodzieży, tak jak byli w ub.r. w Rio de Janeiro. – Nasz kraj liczy 4 mln mieszkańców. Na takie wydarzenia jak obecna kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II przybywa około tysiąca osób. Można się spodziewać, że do Polski pojedzie ich kilkaset – zaznaczył dziennikarz.

Zobacz także:

Abp Depo: rodzina najpilniejszym adresatem nauczania św. Jana Pawła II

Podążania wskazaniami św. Jana Pawła II najbardziej dziś potrzebuje polska rodzina, która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie potrzebę bezpieczeństwa, miłości,... ... »

Ks. Oder: przestańmy bić brawo, zacznijmy słuchać

Po tych wszystkich oklaskach i fanfarach Jan Paweł II mówi: przestańcie bić brawo i słuchajcie – tak znaczenie dzisiejszej kanonizacji komentuje ks. prałat Sławomir Oder. Postulator w... ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy