2014-04-27 13:31

am, pb, tk (KAI) / Watykan / KAI

Nowina Konopka: gra mi w duszy wdzięczność do Boga

"Gra mi w duszy wdzięczność do Pana Boga za to, co się wydarzyło – powiedział KAI ambasador Polski przy Watykanie komentując dzisiejsze uroczystości kanonizacyjne. "Ja właściwie swoje wiem nawet bez formalnej kanonizacji: to był święty człowiek" – powiedział polski dyplomata.

Fot. pl.wikipedia.org

W rozmowie z KAI wyznał, że poznał Karola Wojtyłę jeszcze jako młodego biskupa i służył mu do Mszy w opactwie benedyktyńskim w Tyńcu ale pamięta też ostanie spotkanie z Janem Pawłem II, na rok przed śmiercią papieża, kiedy był bardzo chory i cierpiący.
"Tak więc, moja pamięć o Janie Pawle II rozciąga się na prawie 50 lat, które zostawiły ślad na moim kraju, na moim pokoleniu, ale – jak widzę – także na pokoleniu moich dzieci" – powiedział Piotr Nowina-Konopka.
Polski dyplomata ocenia, że dzisiejsza uroczystość była jedynie swoistą "pieczątką", bowiem dla niego Jan Paweł II był człowiekiem świętym nawet bez formalnej kanonizacji.
"Z polskiej perspektywy trzeba dodać, że dla nas ten rok to jest 25 lat od chwili, kiedy otwarliśmy rozdział naszej wolności. Jakim pięknym gestem Opatrzność pozwala nam uczcić te 25 lat wolności. Jesteśmy w czepku urodzeni!" – zakończył polski ambasador przy Watykanie.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy