2014-04-27 16:26

lk (KAI Rzym) / Rzym / KAI

Abp Depo: rodzina najpilniejszym adresatem nauczania św. Jana Pawła II

Podążania wskazaniami św. Jana Pawła II najbardziej dziś potrzebuje polska rodzina, która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie potrzebę bezpieczeństwa, miłości, domu, ale przede wszystkim wspólnoty, wzajemnej więzi i odpowiedzialności za siebie – powiedział dziś KAI metropolita częstochowski abp Wacław Depo po kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.

Fot. Grzegorz Gałązka

Przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu powiedział KAI, że świętość Jana Pawła II widział już od dawna w czasie teraźniejszym, od czasu beatyfikacji aż po dzisiejsze ogłoszenie papieża Polaka świętym. – Ktoś mógłby bowiem zapytać: co daje kanonizacja, skoro on już jest święty? – dodał.
To wszystko streszcza w sobie Eucharystia, która pokazuje działalność zawsze tego samego Chrystusa. – A że potrzebni Mu są ludzie tacy jak Jan Paweł II czy Jan XXIII, to potrzeba też takiej zewnętrznej kanonizacji – stwierdził metropolita częstochowski.
Zdaniem abp. Depo, najpilniej podążania wskazówkami świętego już Jana Pawła II potrzebuje polska rodzina, „która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie to, co jest najistotniejsze, czyli potrzebę bezpieczeństwa, miłości, domu, ale przede wszystkim wspólnoty, wzajemnej więzi i odpowiedzialności za siebie”.
„Dziś bowiem zbyt dużo jest spraw, które nas pochłaniają, ale nikt potem za to czy za owo nie chce wziąć odpowiedzialności” – uważa abp Depo. - Dlatego jak zawsze trzeba zwrócić szczególną uwagę na rodzinę i ludzi młodych. Niech nam dziś już święci papieże pomogą w tym dziele – dodał hierarcha.

Zobacz także:

Ks. Oder: przestańmy bić brawo, zacznijmy słuchać

Po tych wszystkich oklaskach i fanfarach Jan Paweł II mówi: przestańcie bić brawo i słuchajcie – tak znaczenie dzisiejszej kanonizacji komentuje ks. prałat Sławomir Oder. Postulator w... ... »

Ks. Paweł Ptasznik: Mam świętego, który mnie zna

Mam świętego, który mnie zna, i to zna mnie dobrze – mówi w rozmowie z KAI ks. Paweł Ptasznik, wieloletni bliski współpracownik Jana Pawła II. Wyraził przekonanie, że święty papież... ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy