2014-04-28 20:14

KAI

Kard. Agostino Vallini: wczoraj było święto wiary

Jako „święto wiary i radości wiary” określił wczorajsze uroczystości kanonizacyjne kardynał wikariusz diecezji rzymskiej Agostino Vallini. Mówił o tym w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

Fot. pl.wikipedia.org

„Te niezliczone rzesze na Placu św. Piotra chwaliły i błogosławiły Pana. A za co, za jaki dar? Za dar miłosierdzia, miłości Bożej, który oświeca ten nasz świat przykładami chrześcijan, takich jak nasi dwaj nowi święci, pasterze Kościoła i ludzie wiary. Nie są oni takimi dlatego, że byli Papieżami, ale po prostu jako chrześcijanie i sądzę, że to ich doświadczenie wszystkich ubogaca i czyni świat piękniejszym. Właśnie dlatego, że byli oni ludźmi Bożymi, znaleźli właściwą drogę, by zaczerpnąć u źródeł uzasadnienie sensu życia i stanęli na służbę dobru ludzi" - powiedział kardynał.
Przypomniał, że pierwsza encyklika Jana Pawła II to "Redemptor hominis" – Chrystus Odkupiciel człowieka. "Było to wielkie przesłanie jego pontyfikatu. A Papież Jan, zwołując Sobór, pragnął wezwać Kościół do odnowionego zrywu, również w obecnym kontekście, by mógł on być znakiem Królestwa Bożego, wypełniającego się w historii” – podkreślił wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

  • Dar Pana Boga dla ludzi | 78.146.19.* 2014-04-28 21:06

    Polski Papiez to najleprzy dar dla serc cal ego swiata od pana Boga Naszego.

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy