2013-07-06 10:12

rm / Radom/KAI

Abp Depo i ks. Kowalczyk o kanonizacji Jana Pawła II

Na nowo trzeba przyjrzeć się nauczaniu papieskiemu, które wypływa z Ewangelii - mówią abp Wacław Depo i ks. Dariusz Kowalczyk z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, odnosząc się do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Przypomnijmy, że za zgodą papieża Franciszka Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret uznający cud przypisywany wstawiennictwu bł. Jana Pawła II.

Fot. Grzegorz Gałązka

Abp Wacław Depo zwrócił uwagę, że olbrzymią rolę w przygotowaniu Polaków na moment kanonizacji będą miały środki społecznego przekazu i to nie tylko kościelne. - Tutaj nie chodzi też tylko o przekaz, karmienie się obrazami czy informacjami, ale o większą modlitwę o większe zaufanie oraz prośbę do Ducha Świętego, żebyśmy tę prawdę, którą będziemy otrzymywali poprzez nauczanie papieskie, rzeczywiście stosowali ją w życiu, aby nie było rozdźwięku między tym w co wierzymy a jak żyjemy, potwierdzając tym samym naszą wiarę - powiedział Radiu Plus Radom, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu.

Wiadomość o uznaniu cudu Jana Pawła II ucieszyła też stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy rozpoczęli w piątek wakacyjny obóz w Olsztynie - 1200 uczestników naszego obozu przyjęła tę wiadomość z wielką radością - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk z zarządu Fundacji. - Z pewnością przyjdzie jeszcze moment, aby na nowo pogłębić i przyjąć papieskie nauczanie, aby bardziej wzrastać w świętości - dodał kapłan diecezji radomskiej.

Dodajmy, że Jan Paweł II zostanie kanonizowany razem ze swoim poprzednikiem, Janem XXIII, który kierował Stolicą Apostolską w latach 1958-1963. Papież zwołał też konsystorz kardynałów, na którym zostanie wyznaczona data kanonizacji Jana Pawła II.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy