2013-10-02 09:52

bt / Poznań/KAI

O. Jan Góra: do kanonizacji papieża trzeba młodych przygotować

Na konieczność przygotowania młodych Polaków do kanonizacji bł. Jana Pawła II zwrócił uwagę w rozmowie z KAI dominikanin, o. Jan Góra, komentując wiadomość o wyznaczeniu daty wyniesienia go na ołtarze na 27 kwietnia 2014 r.

Fot. Bożena Sztajner

Jak zauważa o. Jan Góra, specjalnie nie oczekiwał na potwierdzenie świętości papieża ze strony Kościoła, bowiem był o niej przekonany od dawna. Jednak decyzję o wyznaczeniu daty kanonizacji przyjął z ogromną radością.

„Z papieża świętość wręcz emanowała. Ja codziennie z nim rozmawiam, codziennie proszę go o prowadzenie i światło” – wyznaje dominikanin dodając, że na jego biurku stoi odlew dłoni Jana Pawła II.

Jak przyznaje, już 2 miesiące temu zarezerwował autokar do Rzymu, którym zabierze młodych ludzi z Ruchu Lednickiego na kanonizację. Wcześniej jednak zamierza ich przygotować do tego wydarzenia.

„Wydaliśmy już „List papieża do młodych” oraz wszystkie papieskie przemówienia do młodzieży wygłoszone w Polsce i nad Lednicą. To są treści, które musimy znać na pamięć i będziemy je powtarzać. Ludzie muszą wiedzieć, że przemówienia papieża to jest nasz uniwersytet” – tłumaczy o. Góra.

Jak wyznaje o. Jan Góra, jest bardzo szczęśliwy, że lata jego kapłaństwa i duszpasterzowania upłynęły w świetle pontyfikatu Jana Pawła II. Wczoraj wyznaczono dzień 27 kwietnia 2014 r. na datę kanonizacji papieża Polaka.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy