2013-10-07 07:57

pb (KAI Bratysława) / Bratysława / KAI

Jan Paweł II ciągle żyje w nas

Jan Paweł II jest ciągle żywy – w nas, w naszym myśleniu o nim – powiedział w Bratysławie abp Mieczysław Mokrzycki, komentując zbliżającą się kanonizację Papieża Polaka.

Fot. Bożena Sztajner

Łaciński metropolita lwowski uczestniczy w kończącym się jutro w stolicy Słowacji zgromadzeniu plenarnym przewodniczących konferencji episkopatów Europy.

- Chcemy być odważniejsi i stawać się lepszymi, jak Ojciec Święty dawał tego przykład swoim życiem. Był naszym mistrzem, uczył nas kim jest człowiek prawdziwej wiary – stwierdził były sekretarz bł. Jana Pawła II.

Wskazał, że „Ojciec Święty całe swe życie oddawał Panu”. Dlatego zawsze był bardzo spokojny. Powierzał się łasce Boga i Bóg działał przez jego słowa i czyny.

Abp Mokrzycki wspominał, że gdy biskupi z różnych stron świata pytali, czy można papieżowi stawiać pomniki, odpowiadał: obawiam się tego, nie róbcie tego. Nie chciał zewnętrznego manifestowania swojej osoby, był bardzo prosty i pokorny. – Myślę, że nie sam aspirował do beatyfikacji i kanonizacji – dodał metropolita lwowski.

Zaznaczył, że Jan Paweł II będzie „świętym współczesnym, a nie z minionych wieków”. Jego kanonizacja będzie potwierdzeniem jego życia apostolskiego, nauczania, pontyfikatu, jego miłości do Boga i bliźniego.

Pytany, co kanonizacja może oznaczać dla Polaków i dla mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej, metropolita lwowski wskazał, że Ojciec Święty chce powiedzieć, byśmy nigdy nie tracili nadziei, wystarczy bowiem powierzyć się Bogu, by się nie zniechęcać i iść naprzód pośród trudności.

Zobacz także:

Abp Depo: rodzina najpilniejszym adresatem nauczania św. Jana Pawła II

Podążania wskazaniami św. Jana Pawła II najbardziej dziś potrzebuje polska rodzina, która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie potrzebę bezpieczeństwa, miłości,... ... »

Ks. Oder: przestańmy bić brawo, zacznijmy słuchać

Po tych wszystkich oklaskach i fanfarach Jan Paweł II mówi: przestańcie bić brawo i słuchajcie – tak znaczenie dzisiejszej kanonizacji komentuje ks. prałat Sławomir Oder. Postulator w... ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy