2013-10-22 10:31

lk (KAI) / Rzym/KAI

Na kanonizacji spodziewanych jest 100 przywódców państw oraz tłumy pielgrzymów

Burmistrz Rzymu, Ignazio Marino gościł w Krakowie, omawiając z prezydentem Jackiem Majchrowskim oraz kard. Stanisławem Dziwiszem szczegóły przygotowań do przyszłorocznych uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII.

Fot. Włodzimierz Rędzioch

Jak zapowiedział, w dniu uroczystości, 27 kwietnia 2014 r., w Rzymie spodziewanych jest 100 przywódców państw oraz tłumy pielgrzymów podobne, jak na pogrzebie Papieża-Polaka.

O wizycie Ignazio Marino w Krakowie donoszą rzymskie strony dziennika "La Repubblica".

"27 kwietnia 2014 roku podczas kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie będzie sytuacja podobna do tego, co przeżywaliśmy w trakcie jego uroczystości pogrzebowych. Wiemy, że przybędzie ponad 100 przywódców państw" - powiedział burmistrz Wiecznego Miasta.

Marino poinformował, że zarówno prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, jak i kard. Stanisław Dziwisz spodziewają się wielkiego napływu pielgrzymów z tego miasta do Rzymu. Sam zapewnił, że Wieczne Miasto jest na to przygotowane. - Już nad tym pracujemy. Policja miejska udowodniła już podczas uroczystości pogrzebowych, że potrafi doskonale sobie radzić z wydarzeniami z udziałem milionów osób" - dodał Marino.

Burmistrz Rzymu podkreślił też doniosły charakter uroczystości kanonizacyjnych dwóch papieży, którzy "zmienili bieg historii i postrzeganie Kościoła".

Ignazio Marino podczas pobytu w Polsce zwiedził też były nazistowski obóz koncentracyjny w Auschwitz-Birkenau.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy