2013-10-31 10:56

Organizatorzy

VIII Dni Jana Pawła II w Krakowie

W dniach 5-7 listopada br. odbędą się VIII Dni Jana Pawła II w Krakowie. Ich celem jest upamiętnienie postaci bł. Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa w społeczności akademickiej Krakowa i całej Małopolski.

Fot. Bożena Sztajner

Decyzja o organizacji pierwszych Dni Jana Pawła II została podjęta w 2006 r. przez Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. W przedsięwzięciu wzięły udział nie tylko krakowskie uczelnie, ale także szkoły wyższe z województwa małopolskiego. Ich działania - pod hasłem „Prawda” - koordynowała wówczas Papieska Akademia Teologiczna (dziś: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II). Następnie rolę głównego organizatora przejmowały kolejno: Uniwersytet Ekonomiczny (2007 - „Dobro”), działające wspólnie szkoły artystyczne Krakowa - Akademia Muzyczna, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna i Akademia Sztuk Pięknych (2008 - „Piękno”), Uniwersytet Jagielloński (2009 - „Wiara i nauka”), Akademia Górniczo-Hutnicza (2010 - „Wolność”), Politechnika Krakowska (2011 - „Godność”), Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie (2012 -„Dialog”). Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dni jest „Mądrość”. Na 5-7 listopada 2013 r. przygotowano bogaty interdyscyplinarny program, obejmujący m. in. koncerty i przedstawienia teatralne. Nie zabraknie także konkursów-literackiego i fotograficznego.

Najważniejszym elementem wydarzenia pozostaje - wzorem lat ubiegłych - międzynarodowe sympozjum naukowe „Oblicza mądrości”, które odbędzie się 7 listopada 2013 r. (czwartek) w godz. 9.00-14.00, w Auli Collegium Novum UJ (ul. Gołębia 24). Wezmą w nim udział: kard. Zenon Grocholewski, ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek, George Weigel, o. prof. dr hab. Zdzisław Kijas, prof. dr hab. Andrzej Białas, prof. dr hab. Zdzisław Ryn, prof. dr hab. Ryszard Tadeusiewicz.

Ważnym punktem będzie też spotkanie z George’em Weigelem „John Paul II - A Doctor of the Church?” (6 listopada, godz. 16.30, Sala Kameralna im. prof. Marka Stachowskiego, Akademia Muzyczna w Krakowie, ul. św. Tomasza 43), w którym udział zapowiedział bp Grzegorz Ryś. Spotkanie tłumaczone będzie na język polski.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.jp2.krakow.pl.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

  • toya | 31.183.63.* 2013-11-08 23:13

    Janie Pawle II wstawiaj się za nami u naszej ukochanej Matuchny Częstochowskiej.

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy