Reklama

Franciszek

Papież do latynoskich księży: bądźcie dla ludzi jak „chusta Weroniki”

Na znaczenie pokory w życiu kapłańskim oraz umiejętność rezygnacji ze swojej woli, by prawdziwie pełnić wolą Jezusa wskazał Papież księżom, których przyjął na prywatnej audiencji. Mowa o kapłanach studiujących i pracujących w Rzymie i mieszkających w trzech kolegiach – brazylijskim, latynoamerykańskim i meksykańskim.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Latynosi

księża

PAP/ETTORE FERRARI

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W przekazanym im przemówieniu Franciszek wyszedł od znaczenia miłości oblubieńczej w życiu kapłańskim. Wskazał, że z prawdziwego i osobistego spotkania Jezusa wypływa potem każda inna służba na rzecz powierzonych im ludzi. „Bądźcie prawdziwą ikoną Jezusa, stańcie się „chustą Weroniki” dla każdego człowieka, dla każdej wylanej łzy” – zachęcał Papież. Apelował, by każda podejmowana przez nich posługa, studia a nawet własny odpoczynek i każda decyzja były na służbie Jezusowi. Na zakończenie Franciszek wskazał na znaczenie pokory w pełnieniu służby powierzonym im ludziom oraz wagę modlitwy w życiu kapłańskim. „Zawierzajcie się modlitwie ludu Bożego, nie zapominajcie modlić się za pasterzy Kościoła i za mnie” – zachęcał Ojciec Święty latynoskich kapłanów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-04-04 17:15

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. DiNardo: jesteśmy na dobrej drodze do wykorzenienia nadużyć

[ TEMATY ]

USA

nadużycia seksualne

Latynosi

„W ciemności widać światło. Jesteśmy na dobrej drodze do wykorzenienia nadużyć wśród duchowieństwa w naszym kraju” – powiedział były przewodniczący episkopatu Stanów Zjednoczonych, kard. Daniel DiNardo. „To, co budzi nadzieję, to ożywienie latynoskiej części amerykańskiego Kościoła” – dodał purpurat. W Watykanie trwa wizyta ad limina trzeciej grupy amerykańskich hierarchów.

Zdaniem metropolity diecezji Galveston-Houston, najpoważniejszym problemem Kościoła w Stanach Zjednoczonych jest kryzys spowodowany wykorzystywaniem nieletnich przez duchownych. „Nieustannie zmagamy się z tą smutną rzeczywistością, ale choć przed nami jeszcze wiele do zrobienia, radzimy sobie dobrze” – zapewnił kard. DiNardo.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Uzdrowiona za przyczyną kard. Stefana Wyszyńskiego

Niepoślednią rolę ku temu, aby ogłosić wyniesienie do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia odegrała choroba, cierpienie, a w konsekwencji cud, który dotknął formującą się do życia zakonnego s. Nullę ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża.

Dom rodzinny

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Jubileusz 125-lecia kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2024-05-29 09:20

Paweł Wysoki

Parafia św. Agnieszki w Lublinie świętowała jubileusz 125-lecia kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystość poprzedziły rekolekcje maryjne, prowadzone przez o. prof. Mirosława Chmielewskiego ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Ojców Redemptorystów). - Naszym celem jest przypomnienie, ożywienie i odnowienie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zachęcenie parafian do wspólnej modlitwy maryjnej - powiedział proboszcz i dziekan ks. Kazimierz Gacan. - W każdą środę o godz. 18 w świątyni na Kalinowszczyźnie sprawowana jest Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej. Przychodzą na nie wierni, by uczcić Matkę Najświętszą, która nieustannie pomaga, i polecić Jej troski, by je złożyła u stóp Jezusa Chrystusa - powiedział duszpasterz, zapraszając do wspólnej modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję