Reklama

Niedziela Częstochowska

Skorzystajmy z odpustów w czasie peregrynacji

Penitencjaria Apostolska, działając w imieniu Ojca Świętego Franciszka, udziela łaski odpustu zupełnego na czas peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dekrecie opublikowanym na stronie internetowej www.archiczest.pl czytamy, że Penitencjaria Apostolska, „po wysłuchaniu próśb przedstawionych niedawno przez Jego Ekscelencję Wacława Depo, Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego, łaskawie udziela z niebiańskich skarbców Kościoła odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Będą mogli go uzyskać wierni prawdziwie skruszeni i przynagleni miłością, a także ofiarować go jako pomoc dla dusz w czyśćcu cierpiących. Warunkiem jest pobożne uczestniczenie w uroczystym Nawiedzeniu Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, które będzie odbywać się w całej archidiecezji od 6 kwietnia 2024 r. do 2 maja 2025 r. z udziałem licznych rzesz wiernych, lub przynajmniej oddanie się przez pewien czas pobożnym rozmyślaniom przed cieszącym się publiczną czcią obrazem Najświętszej Maryi Panny, kończące się Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary oraz modlitwami do Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa”.

Z daru odpustu mogą skorzystać także „osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą wychodzić z domu”. Osoby te powinny wzbudzić w sobie postanowienie „odrzucenia jakiegokolwiek grzechu i intencji wypełnienia, jak najszybciej będzie można, trzech zwykłych warunków, o ile będą łączyć się duchowo z celebracjami ku czci Najświętszej Maryi Panny i ofiarują Bogu Miłosiernemu swoje modlitwy, cierpienia i trudy własnego życia”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Penitencjaria Apostolska „usilnie prosi (...), aby duchowieństwo archikatedralne, proboszczowie oraz kapłani posiadający odpowiednie uprawnienia do spowiadania wspaniałomyślnie i ochoczo poświęcili się celebrowaniu sakramentu pokuty”.

Reklama

Dekret został wydany 19 marca. Podpisali się pod nim kard. Mauro Piacenza, penitencjarz większy, i ks. prał. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej. Przekładu dokumentu z języka łacińskiego na polski dokonał ks. Michał K. Cichoń.


2024-04-05 10:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pustelnia w Czatachowej kościołem filialnym parafii w Żarkach

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

archidiecezja częstochowska

Czatachowa

archidiecezja częstochowska/Facebook

Kuria Metropolitalna w Częstochowie opublikowała w mediach społecznościowych komunikat o decyzji abp. Wacława Depo w sprawie tzw. Pustelni w Czatachowej.

„Arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, z dniem 20 grudnia 2020 r., czyli IV niedzielą Adwentu, ustanowił zlokalizowany na terenie tzw. Pustelni w miejscowości Czatachowa kościół pw. Ducha Świętego (wraz z kaplicą św. Antoniego) kościołem filialnym parafii miejscowej, tj. parafii katolickiej pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ

Moc Ducha w Kościele

2024-05-16 11:59

[ TEMATY ]

Zesłanie Ducha Świętego

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Duch Święty oświeca i podnosi, uświęca oraz ożywia człowieka. Budzi w ludziach wszelkiego rodzaju dobre pragnienia i szlachetne tęsknoty, a jedną z nich jest pragnienie nieba. Przywraca też człowiekowi nadzieję.

Zesłanie Ducha Świetego Ewangelia (J 7, 37-39)

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęli rekolekcje przed święceniami kapłańskimi

2024-05-19 10:20

ks. Łukasz Romańczuk

12 diakonów [archidiecezja wrocławska, diecezja świdnicka i legnicka oraz Zgromadzenie Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy] rozpoczęło swoje przygotowanie - rekolekcje przed przyjęciem święceń prezbiteratu.

Swoje rekolekcje odbywają w Domu Formacji Stałej Prezbiterów w Sulistrowiczkach. 7 z nich przyjmie święcenia kapłańskie w Archikatedrze Wrocławskiej - 25 maja br. Polecamy ich naszej modlitwie. A są to:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję