Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy stać mnie na stratę ze względu na miłość do Boga?

Rozważania do Ewangelii J 14, 27-31a.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 30 kwietnia

• Dz 14, 19-28 • Ps 145 • J 14, 27-31a

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał».

Mimo że trwamy w okresie wielkanocnym, dzisiejsza Ewangelia przenosi nas do Wieczernika, gdzie Jezus głosi swoją mowę pożegnalną. Pośród wielu tu zawartych treści warto wydobyć to, co On sam wskazuje jako rzeczywistości, które odróżniają Go od szatana. Jezus mówi: „Ja miłuję Ojca i tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”. Miłość do Boga, zaufanie Mu i wykonywanie Jego woli to dwie siły, które pomagają Jezusowi przezwyciężyć zło. My też mamy takie możliwości. Ludzie, także wokół nas, dzisiaj często kochają, ale siebie samych, pieniądze, używki, samochody, nadmiernie swoje ciało. Ja zaś mogę kochać ich. Ludzie dziś wierzą w swoje siły, zdolności, władzę, a ja mogę wierzyć w Boga i Bogu. Ludzie dziś słuchają wróżek, jasnowidzów, polityków, mediów, a ja mogę słuchać Bożego Słowa. Miłość Boga i wierność Jego Słowu pozwoli mi iść tam, gdzie inni nie pójdą, kochać tego, kto mnie nienawidzi, przytulić, uśmiechnąć się do tego, kto na mnie krzywo patrzy. Kalkulacja matematyczna niekoniecznie pokaże wtedy sukces, ale Jezus zwyciężył dzięki miłości, choć po ludzku stracił wszystko, łącznie z życiem. Czy stać mnie na stratę ze względu na miłość do Boga?

Reklama

J.S.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-16 11:30

Ocena: +30 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trud wasz nie pozostaje daremny w Panu

Niedziela Ogólnopolska 9/2019, str. 33

[ TEMATY ]

homilia

Mal. Eugeniusz Mucha/fot. Graziako

Mądrość Syracha, opracowana pod koniec czasów Starego Testamentu, zawiera przemyślenia, które wyrosły z doświadczenia życiowego motywowanego wiarą w Boga. Proste pouczenia zwracają uwagę na to, co najważniejsze, ostrzegając przed skutkami popełniania zła i wskazując właściwą drogę. Wiara w Boga nie ogranicza się do wewnętrznego przekonania, lecz znajduje wyraz w wyborach, których dokonujemy, oraz w prawym postępowaniu. Pierwsze czytanie mszalne zawiera mądrość, która ukazuje znaczenie mowy jako drogi odsłaniającej tajniki wnętrza i sumienia: „Jak o uprawie drzewa świadczy jego owoc, tak mowa o zamyśle serca człowieka”. Warto i trzeba wsłuchiwać się uważnie w to, co ktoś ma do powiedzenia, bo jego słowa pozwalają poznać, z kim naprawdę mamy do czynienia.

CZYTAJ DALEJ

Czy pamiętam o trosce o swojego ducha?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Magdalena Pijewska/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 10, 28-31.

Wtorek, 28 maja. Dzień powszedni albo wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa

CZYTAJ DALEJ

Bp Lechowicz apeluje o modlitwę w intencji rannego żołnierza

2024-05-29 09:24

[ TEMATY ]

bp Wiesław Lechowicz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup polowy Wiesław Lechowicz zaapelował o modlitwę w intencji rannego żołnierza, za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. „We wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego prośmy za jego wstawiennictwem Boga o zdrowie dla rannego żołnierza, który stał na granicy naszego kraju”, czytamy na portalu X (dawniej Twitter). Tweet został opublikowany wieczorem we wtorek.

Do ataku, w wyniku którego ranny został żołnierz, doszło wczoraj ok. godz. 4.30 w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie). Wojskowy miał powstrzymywać migranta przed przekroczeniem granicy i wtedy miał zostać zaatakowany.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję