Reklama

Jasna Góra

Rekolekcje o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii”

Rekolekcje o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii” prowadzone są w ostatni weekend każdego miesiąca. Odbywają się one na Jasnej Górze od przeszło dwóch lat, więc wpisały się już w cykl jasnogórskich posług.

2024-05-24 19:56

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Eucharystia

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych pogłębieniem nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia Eucharystii.

- Każdy może w nich wziąć udział, bo są tak pomyśle i zorganizowane, by jak najwięcej osób w nich uczestniczyło. Tak też się dzieje. Każdego miesiąca uczestniczy w nich bardzo wiele osób z Polski ale i z zagranicy – mówi o. Zbigniew Ptak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rekolekcjonista przypomina, że nawet jeśli ktoś jest zainteresowany jedną, czy dwoma konferencjami, to może w każdej chwili przyjść i dołączyć. Nie ma żadnych zapisów. Można wejść, zobaczyć, posłuchać. Każdy jest zaproszony.

- Eucharystia ma w sobie potencjał, który ciągle jest przez nas zbyt mało odkryty, czasem zaniedbywany. Nie mamy świadomości, że mamy skarb, którego nie da się z niczym na ziemi porównać. Często nie potrafimy z tego skarbu korzystać, a przecież przez to, że spotykamy się podczas niej z żywym, obecnym, prawdziwym Bogiem, Msza św. ma moc uzdrawiającą – przypomina ojciec Ptak.

Paulin dodaje, że często ograniczamy to uzdrowienie do rzeczy zewnętrznych, a chodzi o to, by uzdrawiać swojego ducha. Najważniejsze jest, by doświadczyć, że jest w Eucharystii ogromny wulkan miłości, który ogarnia człowieka ze wszech stron.

- Chodzi o to, by z poznania Mszy świętej, z wiedzy, którą tutaj dostajemy, zrodziło się zadziwienie. Wiem, że tak często się dzieje i niektóre osoby biorące udział w rekolekcjach, po ich zakończeniu, zainteresowane są coraz głębszym poznawaniem tego tematu. Przede wszystkim zależy nam, by we Mszy św. świadomie uczestniczyć.

Zakonnik zwrócił uwagę, że podczas rekolekcji jest mowa i duży akcent położony na to, co dzieje się za zasłoną znaków, gestów, słów, symboli.

- Ważna jest wewnętrzna postawa podczas Mszy św., by wiedzieć co dzieje się po drugiej stronie „zasłony”, Bez konkretnej wiedzy, książki, konferencji, rekolekcji, trudno samemu do tej wiedzy dotrzeć– dodał o. Zbigniew Ptak.

Reklama

Rekolekcje o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii” rozpoczynają się dziś, Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 18.30. Zakończą niedzielną Mszą św. w Bazylice o godz. 13.00. Główny dzień z konferencjami to sobota.

Anna Przewoźnik @ JasnaGóraNews

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Eucharystia - tradycja i tajemnica

Wielce wymowna jest okładka tego albumu. Widzimy dwóch wielkich współczesnych czcicieli Eucharystii - podczas wielkopiątkowej liturgii w Bazylice św. Piotra na rok przed śmiercią Jan Paweł II otrzymuje Najświętszy Sakrament z rąk kard. Josepha Ratzingera, przyszłego Benedykta XVI. Album zatytułowany po prostu „Eucharystia” to druga i jakże ważna zarówno pod względem treściowym, jak i artystycznym pozycja znakomitego tandemu autorskiego Adama Bujaka - ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, która w Roku Wiary ukazała się w wydawnictwie Biały Kruk. Warto w tym miejscu dodać, że pierwsza pozycja - album „Wiara” uznany został Książką Roku 2012 przez szacowne grono znawców rynku wydawniczego skupionych wokół Magazynu Literackiego „Książki” i Biblioteki Narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Wzór dla Papieża Dobroci

Niedziela Ogólnopolska 25/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

święci

Adobe.Stock.pl

Św. Alojzy Gonzaga

Św. Alojzy Gonzaga

Święty Alojzy Gonzaga, wraz ze świętymi: Stanisławem Kostką i Janem Berchmansem, należał do grona ulubionych świętych Papieża Dobroci – św. Jana XXIII. Jest patronem młodzieży katolickiej.

Pochodził z bardzo zamożnej rodziny margrabiego Ferdynanda di Castiglione, jednak życie w przepychu tego świata go nie pociągało. Jak sam twierdził, pierwsze nawrócenie przeżył w wieku 7 lat. Na jego drodze od samego początku stawali wielcy święci. Pierwszej Komunii św. udzielił mu św. Karol Boromeusz. Swoje życie duchowe pogłębiał, czytając dzieła św. Piotra Kanizego i Ćwiczenia duchowe św. Ignacego z Loyoli. Modlił się nawet 5 godzin dziennie. Idąc za głosem powołania, 25 listopada 1585 r., wstąpił do nowicjatu jezuitów w Rzymie. Jego spowiednikiem i kierownikiem duchowym został św. Robert Bellarmin. Alojzy pragnął być kapłanem, jednak w latach 1590-91 Rzym nawiedziła epidemia dżumy. Wraz z innymi klerykami udał się na ochotnika do szpitala św. Sykstusa oraz do szpitala Matki Bożej Pocieszenia. Jego wyczerpany organizm uległ zarazie. Alojzy zmarł jako kleryk, bez święceń kapłańskich, 21 czerwca 1591 r. w wieku zaledwie 23 lat.

CZYTAJ DALEJ

„Basilica Sonans” po raz szósty

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej już po raz szósty zaprasza na wyjątkowy Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej „Basilica Sonans”. W wakacyjne niedziele będzie można wysłuchać dziewięciu koncertów.

Festiwal „Basilcia Sonans” to wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w pięknie muzyki klasycznej, doświadczając duchowej i estetycznej uczty muzycznej. Słuchacze przekonają się, jak szerokimi możliwościami dysponują organy bazyliki licheńskiej. Wykonawcami w tym roku będą mistrzowie gry organowej z Polski, Austrii, Włoch, Litwy i Szwajcarii. Artyści zaprezentują zarówno liryczne, pełne delikatności i subtelności utwory, jak i monumentalne, patetyczne formy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję