Reklama

Jasna Góra

44. Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Jasną Górę

Rocznica śmierci bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego co roku jest także czasem pielgrzymowania całego środowiska Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Jasną Górę. W tym roku będzie to też okazja do szczególnej modlitwy o miłość społeczną i świadomość, że „nasze życie jest tyle warte, ile jest w nim miłości”. Uczestnicy dziękować będą za otrzymane łaski i prosić o błogosławione owoce peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego, która trwa w ich środowisku.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Jesteśmy w okresie realizacji najważniejszych projektów stowarzyszenia jak: kontynuacja przyznawania Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka, organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – powiedział Kamil Sulej, prezes zarządu stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

- Ten rok jest także wyjątkowy z tego względu, że w naszym stowarzyszeniu przeżywamy peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego, z którą chcemy dotrzeć do wszystkich oddziałów – dodał. Sulej podkreślił, że chcą zawierzyć stowarzyszenie poprzez tajemnicę miłosierdzia i zaufanie Chrystusowi. Zauważył, że to podstawa budowania takiej wspólnoty i relacji, które będą promieniować na wszystkie podejmowane działania.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Kierowanie się przede wszystkim właśnie tym przesłaniem miłosierdzia to jest pewien fundament wspólnych relacji i wspólnej walki z tym, co dzisiaj jest pewnym problemem społecznym - zauważył Sławomir Józefiak, przewodniczący rady nadzorczej stowarzyszenia. Odniósł się do problemów w wymiarze konfliktów w naszej ojczyźnie, po konflikty międzynarodowe. - Potrzeba nam odniesienia do miłosierdzia, wspólnej modlitwy i błagania Jezusa Miłosiernego o przywrócenie Bożego, chrześcijańskiego porządku – dodał.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest ogólnopolską organizacją formacyjno – edukacyjną, przygotowującą katolików świeckich do realizowania misji Kościoła w łączności z Jego Pasterzami. W świetle wartości i zasad katolickiej nauki społecznej współtworzymy ład etyczno – społeczny w naszej Ojczyźnie. Jednym z ich działań jest przyznawanie Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka za wybitną twórczość naukową, artystyczną, literacką, osiągnięcia w pracy formacyjnej, kulturalno-społecznej i edukacyjnej, będące świadectwem uniwersalnych wartości i postaw ludzkich, chrześcijańskich i patriotycznych. Jest ona przyznawana jw kilku kategoriach: naukowej, artystycznej, literackiej, zagranicznej, młodych, zespołowej oraz specjalnej. Kolejne działanie to coroczna organizacja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jego celem jest zaproszenie młodych do czytania i zgłębiania Pisma Świętego.

Reklama

44. Ogólnopolską pielgrzymkę środowiska Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zainaugurowało w piątek nabożeństwo majowe. Niezapomnianą i wzruszającą chwilą był program artystyczny „Póki Polska żyje w nas” w wykonaniu uczniów polskiej szkoły z Wileńszczyzny. Pierwszy dzień pielgrzymki zakończy modlitwa Apelu. Centralnym punktem będzie sobotnia Eucharystia o godz. 13.30 w Bazylice.

Maria Kopacka-Fornal @JasnaGóraNews

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W sobotę XXIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Radio Maryja

Bożena Sztajner/Niedziela

Idziemy do Matki Najświętszej w czasie intensywnych działań central antyewangelizacyjnych, w czasie sprytnych działań podprogowych, by doprowadzić do „soft katolicyzmu” po to, żeby go później zupełnie zabić; w czasie, gdy potężne siły pragną zniszczyć rodzinę, kapłanów, Kościół, patriotyzm.

Idziemy, by całkowicie się Jej oddać - napisał o. Tadeusz Rydzyk w zaproszeniu na XXIX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Odbędzie się ona w sobotę 11 lipca.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Parolin o abp. Viganò: musi odpowiedzieć za swoją postawę

2024-06-20 18:55

[ TEMATY ]

kard. Pietro Parolin

Grzegorz Gałązka

Musi odpowiedzieć za swoją postawę - tymi słowami sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin skomentował wiadomość upublicznioną przez abp. Carlo Marię Viganò o tym, że Dykasteria Nauki Wiary oskarża byłego nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych o schizmę.

„Jest mi bardzo przykro, bo zawsze go ceniłem jako bardzo pracowitego i bardzo wiernego Stolicy Apostolskiej. Był przykładem, również kiedy został nuncjuszem apostolskim pracował nadzwyczaj dobrze. Nie wiem, co mu się stało” - powiedział purpurat na marginesie prezentacji książki „Il cardinale Celso Costantini e la Chiesa” na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana.

CZYTAJ DALEJ

USA nałożyły sankcje na kierownictwo Kaspersky Lab za współpracę z rosyjskimi służbami

2024-06-21 17:48

[ TEMATY ]

sankcje

Kaspersky Lab

szpiegostwo

kite_rin/fotolia.com

Amerykański resort finansów ogłosił w piątek sankcje wobec członków zarządu i innych osób z kierownictwa firmy Kaspersky Lab, producenta znanego programu antywirusowego, w związku ze współpracą tego przedsiębiorstwa z rosyjskim wojskiem i służbami.

Na listę sankcyjną trafiło 12 osób, w tym dyrektorzy, członkowie zarządu i inne osoby pełniące kierownicze funkcje w rosyjskiej spółce i jej brytyjskiej filii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję