Reklama

Niedziela Małopolska

Bierze na siebie Twój ból

Niedziela małopolska 15/2014

[ TEMATY ]

Wielki Post

br. Albert Mocarski OFM BRN

Dla chrześcijanina zbliżający się czas to najważniejsze chwile w roku. Ich centrum stanowi osoba Jezusa Chrystusa. „Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski, pokorny - jedzie na osiołku” (Za 9,9).

Przychodzi do ciebie i do mnie „łagodny”, „z krzepiącym słowem”, „przyjąwszy postać sługi”, „ogołocony i uniżony”, „zdradzony”, „wyśmiany i wyszydzony”, „nieczuły na obelgi”, „posłuszny aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej”. Spełniają się proroctwa zapowiedziane o Dziecięciu z Betlejem i wiernym Słudze Pańskim. Jego śmierci towarzyszą znaki. Umęczony strzęp Ciała bliscy składają do grobu. Ale to nie finał tej historii…

Każdy z nas ma w życiu swoją Paschę, którą może przeżywać z Jezusem. To wydarzenia, układające się w drogę, jaką On przeszedł na ziemi - chwile piękne, radosne, pełne triumfu mieszają się ze smutkiem, cierpieniem, poczuciem porażki i przejmującej samotności.

Reklama

O ileż łatwiej przeżywać trudniejszy czas, mając świadomość, że i wtedy Bóg jest z nami. Jest obecny może nawet bardziej namacalnie, niż gdy nic nam nie dolega. Jak dobry rodzic, który z jeszcze większą uwagą czuwa nad cierpiącym dzieckiem i chciałby wziąć na siebie jego ból... W osobie Jezusa Chrystusa Bóg rzeczywiście to robi!

Na pierwszej stronie bieżącego numeru „Niedzieli Małopolskiej”, dzięki uprzejmości kalwaryjskiego Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, publikujemy kilka zdjęć z tamtejszego Misterium Męki Pańskiej, w którym co roku biorą udział rzesze wiernych. Zapraszamy jednocześnie naszych Czytelników do Kalwarii Zebrzydowskiej na odpust Wielkiego Tygodnia. Szczegółowy program znajduje się na stronie: www.kalwaria.eu.

2014-04-11 14:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowo kard. Nycza na Wielki Post

[ TEMATY ]

synod

Ukraina

Wielki Post

kard. Nycz

List Pasterski

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

W swoim liście pasterskim metropolita warszawski pisze o sytuacji na Ukrainie oraz omawia sprawy trwającego w Kościele synodu.

Poniżej treść listu:

CZYTAJ DALEJ

Barbara Stefańska: świętość Jana Pawła II bywa często mylona z nieomylnością w sprawach organizacyjnych

2023-01-26 13:55

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

PAP/Rafał Guz

Świętość Jana Pawła II bywa często mylona z nieomylnością w sprawach organizacyjnych, tymczasem święty to ten, w którym możemy dostrzec oblicze Boga – powiedziała sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy" Barbara Stefańska na konferencji połączonej z promocją dodatku do tygodników katolickich "Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę".

POBIERZ DODATEK W WERSJI PDF JAN PAWEŁ II ODKRYWAMY PRAWDĘ

CZYTAJ DALEJ

Ważna rocznica

2023-01-26 19:15

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Antoni Jacek Zimniak

80. rocznica śmierci

pierwszy biskup pomocniczy

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

80. rocznica śmierci pierwszego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Antoniego Jacka Zimniaka.

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za tego gorliwego, mądrego i niezłomnego biskupa Antoniego Jacka Zimniaka, który w bardzo trudnych czasach okrutnej II wojny światowej pełnił posługę w naszej diecezji – mówił na początku Mszy św. w jego intencji bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej 26 stycznia przewodniczył Mszy św. w kościele rektoralnym św. Rocha i św. Sebastiana na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję