Reklama

Bierzmowanie u kalkutek

W dniu wspomnienia bł. Matki Teresy z Kalkuty sześcioro podopiecznych łódzkich sióstr kalkutek przyjęło sakrament bierzmowania. Udzielił go abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, a świadkami dla bierzmowanych – pięciu mężczyzn i jednej kobiety – byli m.in. klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Ta wzruszająca uroczystość, która obyła się w kaplicy sióstr, zgromadziła wiele osób – tych, którymi na co dzień zajmują się kalkutki: biednych, opuszczonych, bezdomnych i chorych, ubogie rodziny z dziećmi i mieszkańców osiedla, na którego terenie znajduje się dom Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości.

W homilii abp Jędraszewski zwrócił uwagę na dzieła bł. Matki Teresy, które w Łodzi kontynuują siostry: – Była wielką heroiczną bohaterką miłości – podkreślił. – Pochylała się nad odtrąconymi, tymi, którzy znajdują się w ekstremalnej sytuacji, także ze względu na zbliżający się moment odchodzenia z tego świata – dodał. Przypomniał, że do pomieszczeń, które przygotowała dla najbardziej potrzebujących, znosiła ubogich, by choć raz mogli poczuć, co to miłość, by odczuli, co to godność osobista i godność dziecka Bożego. Ksiądz Arcybiskup zaznaczył, że nawet w najtrudniejszych momentach życia nie można zwątpić w potęgę miłości – tego uczyła bł. Matka Teresa, nie można też przestać wierzyć w to, że dzięki niej świat się zmienia w nas i wokół nas.

2014-09-09 15:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

[ TEMATY ]

Msza św.

kalendarz

kalendarium

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2022 roku.

Ustalanie daty Paschy Ojcowie Soboru w Nicei (325 r.) zlecili patriarsze Aleksandrii, dlatego że miasto to słynęło z wysokiego poziomu studiów w dziedzinie astronomii. Biskup Aleksandrii miał każdego roku przekazywać dokładnie ustaloną datę Wielkanocy do Rzymu, skąd przesyłano ją pozostałym Kościołom, aby te z kolei mogły ją ogłosić w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zwyczaj ten przetrwał w Kościele aż do dnia dzisiejszego.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: dzieci odmawiające różaniec przybyły do Aparecidy

2022-12-08 17:00

[ TEMATY ]

dzieci

różaniec

Brazylia

Karol Porwich/Niedziela

Do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Aparecidzie przybyła pierwsza pielgrzymka dzieci odmawiających różaniec. Temu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Różaniec dzieci: Ewangelizować dzieci w Domu Matki”. Motto towarzyszące tej pielgrzymce przypominało słowa Jezusa „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” (Mt 19,14).

Pierwsza krajowa pielgrzymka dzieci odmawiających różaniec rozpoczęła się w sobotnie popołudnie wspólną modlitwą różańcową, której przewodniczył ks. Eduardo Catalfo, redemptorysta, rektor największego sanktuarium maryjnego w Brazylii. Ukoronowaniem pielgrzymki była Msza święta sprawowana przez miejscowego arcybiskupa Orlando Brandesa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję