Reklama

Niedziela Podlaska

Czas wolny z Caritas

W ramach zadania publicznego „Czas wolny z Caritas” realizowanego w 2014 r. w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie w latach 2011-2015 w świetlicy „Promyk Dnia” w Bielsku Podlaskim w dniach 11-24 sierpnia zorganizowano półkolonie dla dzieci i młodzieży

Niedziela podlaska 37/2014, str. 6

[ TEMATY ]

Caritas

Katarzyna Trzyna

Kadra wychowawców, w której skład wchodzili: Katarzyna Trzyna, ks. Paweł Solka, Anna Androsiuk i dwie wspaniałe instruktorki wolontariuszki, założyła sobie kilka głównych celów. Pokonać nudę i dobrze się bawić, ale też przy okazji dobrej zabawy zrealizować cykl zajęć profilaktycznych i socjoterapeutycznych. Każdy dzień przynosił ze sobą wiele niespodzianek. Zainteresowanie koloniami było duże. Programem finansowanym przez MPiPS objęta jest 25-osobowa grupa, jednak zainteresowanie wakacjami w mieście było jeszcze większe.

Podczas turnusu udało się zapoznać uczestników się z metodą decoupage. Pod okiem instruktora Ewy Skrzyniarz robiono też kolczyki z filcu. Zorganizowano spotkanie w warsztacie Aleksego Wasiluka, pasjonata konaroplastyki i rzeźby w drzewie, który opowiadał o swojej 40-letniej prawie miłości do drewna. Odwiedzając Muzeum mieszczące się w ratuszu w Bielsku Podlaskim, grupa zwiedziła wystawy: „Tajemniczy ręcznik”, „Bocian w kulturze ludowej” oraz „Bielsk Podlaski w kadrze filmu «Znachor»”. Największą atrakcją tego dnia była możliwość udziału w prowadzonych przez muzeum zajęciach i namalowania na lnianej torbie wybranego kwiatowego wzoru. Atrakcją jednego ze wspólnie spędzonych dni była możliwość korzystania z miejskiej komunikacji, która zawiozła wszystkich do Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. Uczestnicy półkolonii odwiedzili również miejscową straż pożarną. W czasie półkolonii nie mogło zabraknąć wizyty w Tęczowej Krainie, miejscu wspaniałej zabawy. Wielką atrakcją była niewątpliwie wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Zawilcowa Dolina”. Dzieci mogły pojeździć na koniu oraz miały przejażdżkę bryczką.

Każdego dnia uczestnicy dostawali jakiś poczęstunek. Wśród tylu atrakcji oczywiście nie mogło zabraknąć wyjść na lody, plac zabaw, basen oraz gier i zabaw sportowych na placu przy świetlicy. Półkolonie zakończyły się w niedzielę 24 sierpnia. Na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu dzieci otrzymały dyplomy, czapeczki oraz wspaniałe, bogato wyposażone wyprawki do szkoły.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować takie półkolonie, bo na wakacjach też trzeba jakoś zająć dzieci, by pożytecznie spędziły czas. Sierpień jest takim miesiącem, że już powoli wszyscy wracają z wyjazdów, a niektórzy wcale nie mogli wyjechać, więc im też chcieliśmy dać małą namiastkę wspomnień wakacyjnych. Poprzez zabawę oraz różne zajęcia chcieliśmy pokazać dzieciom, jak ważne są pasja i talent. Chciałabym również bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w te półkolonie za poświęcony czas i serce. Największe podziękowania należą się Agnieszce Bolewskiej-Iwaniuk z Drohiczyna z Caritas, bo dzięki jej zaangażowaniu i napisaniu projektu dostaliśmy pieniądze na poprowadzenie półkolonii.

Świetlica „Promyk Dnia” w Bielsku Podlaskim działa dzięki połączeniu środków MPiPS, Miasta Bielsk Podlaski i Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

2014-09-10 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Razem dla Boga i człowieka

Niedziela lubelska 4/2019, str. II

[ TEMATY ]

Caritas

Akcja Katolicka

Ewa Kamińska

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Rejowca Osady

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Rejowca Osady

Weronika Gawlik (darczyńca regularny), Wojciech Kowalczyk (wolontariusz), br. Krzysztof i br. Piotr z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (przyjaciele Caritas), Małgorzata Oroń z Radia Plus (dziennikarz) oraz Grupa Ochrony Biznesu (firma odpowiedzialna społecznie) zostali nagrodzeni za troskę, jaką otaczają osoby potrzebujące w 2018 r. Wręczenie nagród odbyło się podczas VI Gali Darczyńców Caritas. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. przedstawiciele władz i instytucji państwowych i samorządowych, wolontariusze, sympatycy i darczyńcy Caritas oraz członkowie Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej, którzy podczas gali podsumowali rok swojej pracy.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Jak zapowiadają się obchody Dnia Życia Konsekrowanego?

W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego. Jak zapowiadają się diecezjalne obchody tego wydarzenia?

Dnia Życia Konsekrowanego z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego zaplanowano na sobotę 4 lutego w sanktuarium maryjnym w Rokitnie. Spotkanie w Rokitnie przebiegające pod hasłem "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie" rozpocznie się o godz. 10.00 w tamtejszym domu rekolekcyjnym, gdzie uczestnicy wysłuchają konferencji o. Mirosława Dudzisa OFMCap., a także będą się wspólnie modlić przed wystawionym Najświętszym

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję