Reklama

Niedziela Legnicka

Pożegnanie lata i wyścig na byle czym

W ostatnią sobotę sierpnia mieszkańcy Nieszczyc i okolicznych miejscowości bawili się na festynie zorganizowanym przez Chobieński Ośrodek Kultury, żegnając w ten sposób wakacje i odchodzące już lato

Podczas tegorocznego pożegnania lata organizatorzy imprezy zadbali o wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Były konkursy, gry, zabawy, za które każdy uczestnik otrzymywał nagrodę rzeczową, był dmuchany zamek – zjeżdżalnia, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych dzieci, oraz basen z kolorowymi kulkami, w którym dzieci nurkowały i pływały jak rybki. Ważnym punktem programu był „Wyścig na byle czym”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

W wyścigu brały udział dzieci z Ciechłowic, Naroczyc, Chobieni, Radoszyc, Orska, Brodowic, Studzionek i Nieszczyc. Wyścig na byle czym został rozegrany w czterech kategoriach; jazda na hulajnodze: dzieci młodsze 5-10 lat, jazda na deskorolce: dzieci i młodzież 9-17 lat, jazda na rolkach: dzieci i młodzież 9-17 lat, bieg nordic walking: dzieci, młodzież i osoby dorosłe od 3 do 100 lat.

Na festyn przybyli zaproszeni goście, by móc dopingować zawodników biorących udział w wyścigu: Gospodarz Gminy Rudna Władysław Bigus, Bernard Langner – Radny Powiatu Lubińskiego, Katarzyna Przeworska – Dyrektor Chobieńskiego Ośrodka Kultury oraz Sołtys Sołectwa Nieszczyce – Robert Roskosz.

Wyścig na byle czym jest to doskonały sposób spędzenia wolnego czasu, jak również forma wysiłku fizycznego, która daje wiele przyjemności. Rywalizacja między zawodnikami była bardzo zacięta, ale wszystko przebiegało zgodnie z zasadą fair play. Zmęczeni i wyczerpani dotarli na metę, a najlepszymi okazali się: w kat. jazda na hulajnodze: I – Michał Roskosz, II – Joanna Chałoń, III – Magda Płasko. W kat. jazda na rolkach: I – Julia Kret, II – Klaudia Woźniak, III – Natalia Kowania, IV – Kornelia Zarzycka, V – Cezary Grotnik. W kat. jazda na deskorolce: I – Jakub Sikorski. W kat. bieg nornic walking: I –Mateusz Piecyk, II – Weronika Zarzycka, III – Kevin Dobroskok.

Reklama

Uroczystego wręczenia nagród dokonała Katarzyna Przeworska, dyrektor CHOK, oraz Robert Roskosz, sołtys sołectwa Nieszczyce. Zawodnicy, którzy nie zajęli miejsca na podium, również otrzymali nagrody rzeczowe.

Po emocjach sportowych wystąpił Teatr na Końcu Świata z Nieszczyc pod kierunkiem Łucji Peregrym, rozbawiając wszystkich do łez w trzech krótkich inscenizacjach pt.: Europejski makijaż, Oświadczenie majątkowe oraz Wieniec dożynkowy. Zakończeniem festynu była zabawa taneczna pod chmurką, którą poprowadził DJ Andrzej Woleńszczak i zespół „Altro” z Gwizdanowa.

2014-09-10 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

I Bieg Papieski na Białych Morzach

14 października przy Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach odbędzie sie po raz pierwszy Bieg Papieski na dystansie 5 km. Początek godz. 11

Ideą przewodnią I Biegu Papieskiego, organizowanego przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jest uczczenie postaci św. Jana Pawła w związku z obchodami XVII Dnia Papieskiego.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze

2022-12-06 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

grudzień

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa w obronie życia dzieci poczętych, nieszpory, a po nich „procesja światła”, akt zawierzenia i „hołd z kwiatów” złożą się na obchody na Jasnej Góry uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 grudnia. Tego dnia minie także 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego.

W południe, w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie Msza św. o radość życia dla każdego człowieka oraz o nawrócenie dla tych, którzy daru życia nie szanują. O tym, że „życie dziecka zaczyna się pod sercem matki” przypomną też słowa bł. ks. Popiełuszki wyryte na dzwonie „Głos Nienarodzonych”. Podobnie jak rok temu, każdy kto opowiada się za życiem może w niego symbolicznie uderzyć, by dać „swój głos tym, którym się go odbiera i budzić sumienia innych”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję