Reklama

Niedziela Sandomierska

Spotkanie u Matki Pocieszenia

Radomyśl nad Sanem

Niedziela sandomierska 37/2014, str. 1

[ TEMATY ]

odpust

Ks. Adam Stachowicz

Odpustowa uroczystość Matki Bożej Pocieszenia zgromadziła 31 sierpnia liczne grono kapłanów i ok. 6 tys. wiernych, przybyłych z różnych stron diecezji w pieszych pielgrzymkach. Podczas Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza, dziękowano za 400 lat istnienia parafii, erygowanej w 1614 r.

Biskup Ordynariusz nawiązał w homilii do cudownego obrazu czczonego w radomyskiej świątyni, który przedstawia świętych: Monikę i Augustyna klęczących u stóp Matki Bożej. Wskazał na potrzebę wytrwałej modlitwy, która wyprasza u Boga potrzebne łaski i uczy Chrystusowego języka miłości.

Ks. Józef Turoń, kustosz sanktuarium, informuje: – Najważniejszą inicjatywą tego jubileuszu było odbudowanie korzeni wiary przodków i miłości do Matki Najświętszej. W każdą środę, podczas Nowenny do Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia, poszczególne miejscowości modliły się za swoje rodziny, a wieczorem kontynuowano te modlitwy w prywatnych domach. Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana była w każdy piątek, Godzinki w każdą sobotę, a nabożeństwa fatimskie trwały od 13 maja i będzie odbywać się do 13 października. 12 stycznia miało miejsce spotkanie kolędników i grup misyjnych wraz z koncertem kolęd w wykonaniu orkiestry dętej z Radomyśla. 11 maja podziwialiśmy Ogólnopolską Paradę Straży Wielkanocnych „Turki 2014”. Przez trzy dni poprzedzające uroczystość modliliśmy się za małżeństwa, rodziny i zmarłych. Upamiętnieniem jubileuszu jest też album: „Radomyśl nad Sanem – 400-lecie parafii”. Głównym zagadnieniem, które podejmuje jest historia budowy nowej świątyni, która funkcjonuje od 2009 r.

Z racji kultu, jakim otaczany jest radomyski cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia, Biskup Ordynariusz wyraził zgodę na rozpoczęcie przygotowań do koronacji wizerunku.

2014-09-10 15:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczególny odpust w parafii św. Marcina

Niedziela świdnicka 48/2017, str. 3

[ TEMATY ]

parafia

odpust

Krystyna Smerd

Ks. Piotr Repelowski został włączony do grona kanoników Kapituły Kolegiackiej Matki Bożej Strzegomskiej i Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Ks. Piotr Repelowski został włączony do grona kanoników Kapituły Kolegiackiej Matki Bożej Strzegomskiej i Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Koncelebrowana Msza św. w intencji parafii pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca, sprawowana przez 10 księży z okazji parafialnego odpustu, obchodzona w dniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, oraz włączenie proboszcza parafii ks. Piotra Repelowskiego do gremium kanoników Kapituły Kolegiackiej Matki Bożej Strzegomskiej i Świętych Apostołów Piotra i Pawła – to trzy wydarzenia, które 11 listopada zgromadziły licznie wiernych parafii pw. św. Marcina w Ujeździe Górnym w gminie Udanin, w powiecie średzkim.

CZYTAJ DALEJ

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Niedziela Ogólnopolska 5/2008, str. 24

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Czy może ksiądz napisać odezwę do dorosłych, aby nie zmuszali młodych do modlitwy? Uważam, że modlitwa jest pragnieniem serca i nie powinno się do niej nikogo zmuszać. Mam nadgorliwą babcię, która co parę dni strofuje mnie, że się nie modlę, a niekiedy wręcz klęka przy mnie, żebym się modlił. Przyznam się szczerze, że bardzo mnie to irytuje i przynosi odwrotny skutek. Nie mam najmniejszej ochoty na modlitwę. Uważam, że wiara w Boga jest tylko wtedy prawdziwa, gdy człowiek jest w tym wolny.
Mateusz

CZYTAJ DALEJ

Licheń. Dziś święto patronalne księży marianów

2022-12-08 16:43

[ TEMATY ]

Licheń

kięża marianie

BIURO PRASOWE SANKTUARIUM MARYJNEGO

Księża marianie posługujący w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej obchodzą dziś swoje święto tytularne. Przypadająca dziś uroczystość Matki Bożej Niepokalanie Poczętej jest dla nich jednym z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku – Maryja Niepokalanie Poczęta jest bowiem patronką mariańskiego zgromadzenia.

W związku z tym podczas Mszy św. o godz. 12 sprawowanej w nawie głównej licheńskiej bazyliki zgromadzili się księża i bracia marianie, aby powierzać swoje życie oraz posługę w zgromadzeniu Matce Bożej Niepokalanej. Była to także okazja do uroczystego odnowienia trzech ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję