Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław u stóp Matki Bożej

Niedziela wrocławska 37/2014, str. 1

[ TEMATY ]

Jasna Góra

BOŻENA SZTAJNER

„Maryjo, uproś nam łaskę nawrócenia” – to hasło będzie towarzyszyć pielgrzymom – duchowieństwu i wiernym – z archidiecezji wrocławskiej podczas pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 19-20 września. W pielgrzymowaniu do tronu Jasnogórskiej Pani metropolita wrocławski abp Józef Kupny upatruje analogii do gestu papieża Franciszka, który chwilę po wyborze na biskupa Rzymu, udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej, by tam zawierzyć Jej cały pontyfikat. – Później pouczał nas, że kiedy Kościół szuka Chrystusa, zawsze puka do domu Matki i prosi: „Ukaż nam Jezusa”. To od Niej uczymy się bycia prawdziwymi uczniami. Dlatego, kiedy wyruszamy w drogę, zawsze idziemy z Maryją – dodaje abp Kupny. Z Maryją w nowy rok szkolny, akademicki oraz duszpasterski wyruszy też archidiecezja wrocławska.

Zapukać do domu Matki

Maryja uczy, jak kochać Jezusa, pomaga Go bliżej poznać. Kolejna pielgrzymka archidiecezji wrocławskiej ma być „pukaniem do domu Matki” i oddaniem się pod Jej opiekę biskupów, kapłanów, rodziców, wychowawców, dzieci, młodzieży, osób starszych oraz chorych. Program pielgrzymki obejmuje wieczorne godziny piątku 19 września oraz soboty 20 września, w czasie których odbędą się Eucharystie pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego oraz bp. Andrzeja Siemieniewskiego, modlitwa różańcowa, Godzinki o NMP, a także czuwanie przed Cudownym Obrazem, które przygotowali wierni z poszczególnych dekanatów.

„Proście, a będzie wam dane…”

Archidiecezjalnej pielgrzymce towarzyszyć będzie kilka intencji, wśród których znajdują się m.in.: dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II, dziękczynienie za opiekę Matki Bożej nad całą archidiecezją, prośba o łaski dla papieża Franciszka, abp. Józefa Kupnego oraz Kościoła Wrocławskiego i wszystkich wiernych oraz prośba o błogosławieństwo dla realizacji programu duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Na Jasnej Górze pielgrzymi będą też modlić się o żywą i trwałą wiarę, nadzieję i miłość, powierzą Maryi wszystkich uczniów i studentów oraz całą ojczyznę. To dobra okazja do tego, by razem z Maryją podziękować Panu Bogu za dobro, którego doświadczamy na co dzień oraz powierzać Mu wszystkie ważne dla nas sprawy. Wielu z nas nie mogło wybrać się do Matki Bożej w sierpniu podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – warto więc znaleźć czas teraz i wraz z pasterzem wrocławskiego Kościoła modlić się tam, gdzie bije serce polskiej maryjnej pobożności.

2014-09-10 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przygotowaniem do rocznicy chrztu Polski

[ TEMATY ]

Jasna Góra

uroczystość

pixabay.com

Pod znakiem przygotowań do 1050.rocznicy chrztu Polski upływać będzie tegoroczna uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Święto to kolejny wielki odpust w Sanktuarium, na który już zmierzają następne tysiące uczestników pieszych pielgrzymek. Przygotowanie stanowi nowenna pod hasłem: „ Ochrzczeni by ewangelizować”.

26 sierpnia uroczystej Sumie pontyfikalnej o 11.00 przewodniczyć będzie na szczycie Jasnej Góry abp Wojciech Polak, Prymas Polski, który także wygłosi homilię.

CZYTAJ DALEJ

Papież wyrusza w podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego

2023-01-31 07:07

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

We wtorek rano papież Franciszek wyrusza w podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, dwóch afrykańskich krajów ciężko dotkniętych krwawymi konfliktami, kryzysem uchodźczym i głodem. Pielgrzymka, która potrwa do niedzieli, jest jego 40. zagraniczną podróżą w ciągu prawie 10 lat pontyfikatu.

Będzie to jedna z najtrudniejszych podróży z wielu względów; począwszy od tego, jakim jest wyzwaniem dla zdrowia 86-letniego papieża, a także z powodu bardzo skomplikowanej sytuacji w tych skrajnie biednych państwach oraz kwestii bezpieczeństwa i problemów logistycznych.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Msza św. miesiąc po śmierci Benedykta XVI

2023-01-31 15:58

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

We wtorek rano, dokładnie miesiąc po śmierci Benedykta XVI, abp Georg Gänswein przewodniczył koncelebrowanej Eucharystii w Grotach Watykańskich ku czci zmarłego papieża seniora. Poinformowała o tym Fundacja Josepha Ratzingera/Benedykta XVI.

Abp Gänswein przywołał w swojej homilii postać św. Benedykta Józefa Labre. Ten święty, z którym papież senior dzielił imię chrzcielne Józef i którego imię przyjął później jako papież Benedykt, zmarł w Rzymie 16 kwietnia 1783 roku (16 kwietnia to także data urodzenia Josepha Ratzingera).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję