Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

I Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych

Z Maryją jesteśmy trzeźwi

Dnia 23 sierpnia br. odbyła się I Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu. Organizatorami tej inicjatywy było Duszpasterstwo Trzeźwości naszej Diecezji oraz Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Wiarus”. Uczestniczyło w niej 137 osób – uzależnionych, współuzależnionych i innych, którym na sercu leży trzeźwość rodzin i naszego narodu. Trasa prowadziła od Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu, w kaplicy którego znajdują się jedwyne w Zamościu relikwie krwi naszego świętego Papieża do sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej – Pani Roztocza. Ofiarując trud pielgrzymowania modliliśmy się za wszystkich cierpiących z powodu uzależnień. Wzywając do abstynencji jako daru miłości wskazywaliśmy ją jako skuteczny sposób przeciwdziałania pladze pijaństwa, a także jako znak wolności osobistej oraz znak miłości do ludzi zniewolonych, dla których abstynencja jest warunkiem godnego życia. Modliliśmy się w intencji trzeźwości narodu pieśnią, różańcem, rozważaniem Słowa Bożego. Wysłuchaliśmy konferencji duchowej nt. krucjaty wyzwolenia człowieka, którą wygłosił ks. Piotr Jakubiak. Wyruszyliśmy o godz. 8.00 po uroczystym błogosławieństwie bp. Mariana Rojka, który był z nami również na Drodze Krzyżowej i przewodniczył uroczystej Mszy św. Dla uczestników przygotowano ciepły poczęstunek oraz ciasto, kawęa i herbatę. I tu wielkie słowa wdzięczności dla ks. prał. Eugeniusza Derdziuka oraz dla wspólnoty „Galilea” za tak życzliwe i ciepłe przyjęcie utrudzonych pielgrzymów. W naszej pamięci zostaną piękne widoki, które napełniały nasze zmysły, ale przede wszystkim przeżycia duchowe, zwłaszcza świadectwa uczestników podczas Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej pielgrzymki, oraz za życzliwość i gościnność w jej trakcie. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w naszej diecezji i mamy nadzieję, że stanie się ona coroczną tradycją.

2014-09-10 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W drodze do Matki

W Bielsku Podlaskim 30 lipca od Eucharystii sprawowanej przez bp. Tadeusza Pikusa rozpoczęła się 24. Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę, której nowym kierownikiem został ks. Robert Grzybowski.

CZYTAJ DALEJ

Kolęda 2023 - od drzwi do drzwi czy na zapisy?

2022-12-08 14:11

[ TEMATY ]

kolęda

Karol Porwich/Niedziela

Kolęda od drzwi do drzwi czy zapisy? Zapraszanie przez formularz czy w zakrystii? Czy należy zbierać ofiary pieniężne w czasie kolędy czy składać anonimowo na tacę w kościele? A może w ogóle nie zbierać pieniędzy podczas kolędy? O kolędowej praktyce w diecezji rzeszowskiej i nowych propozycjach mówi ks. Tomasz Nowak, rzecznik kurii biskupiej w Rzeszowie, w rozmowie z Iwoną Kosztyłą.

Iwona Kosztyła (Radio Via): W komunikatach kurii diecezjalnej w Rzeszowie z ostatniej niedzieli pojawiła się informacja, że kolęda odbędzie się w formie znanej przed epidemią. Co to oznacza w praktyce?

CZYTAJ DALEJ

Kandydatura i akolitat w Paradyżu

2022-12-08 15:37

[ TEMATY ]

akolitat

Paradyż

kandydatura

Bp Adrian Put

Karolina Krasowska

Bp Adrian Put podczas Mszy św. w kościele seminaryjnym w Paradyżu udzielił dziś posługi akolitatu dwóm alumnom Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Trzeci z alumnów został kandydatem do święceń diakonatu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję