Reklama

Aspekty

Mamy radość, mamy szczęście

Jesteście drodzy mojemu sercu – powiedział 7 września bp Adam Dyczkowski do uczestników 39. Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie do Rokitna. Przyświecało jej hasło roku formacyjnego – „Radość Ewangelii”

Pielgrzymkę poprzedził Diecezjalny Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii, który rozpoczął się 5 września. W jego trakcie m.in. podsumowano wakacyjną posługę i zaplanowano pracę na kolejny rok. Uczestnicy III stopnia Oazy Żywego Kościoła dowiedzieli się, jak będzie wyglądać ich dalsza formacja. Wśród nowości znalazła się propozycja utworzenia diakonii misyjnej, mówiono także o ożywieniu diakonii modlitwy. Fundacja Ruchu Światło-Życie będzie natomiast prowadzić akcję „Stop seksualizacji naszych dzieci”, która ma na celu uświadomienie zagrożeń związanych ze źle prowadzoną edukacją seksualną.

Podczas niedzielnej pielgrzymki odbył się koncert zespołu diakonii ewangelizacji „Full of Grace”. W jego trakcie opiekun zespołu ks. Przemysław Janicki mówił: – Cały Kościół, w tym Papież wzywa nas dzisiaj bardzo mocno do głoszenia Ewangelii. Wzywa nas, żebyśmy się ruszyli i poszli głosić z radością. Mamy radość, mamy szczęście, które daje Pan. Ja tego sam doświadczam, kiedy Pan przychodzi i uwalnia z wielu rzeczy, daje sens, prowadzi i pomaga. To jest wielka radość. I tym mamy się dzielić. Jeśli nie będziecie radośni, jeśli nie będziecie pokazywali światu, że to wam sprawia szczęście, to nikogo nie zewangelizujecie. Ale jeśli pokażecie swoją wewnętrzną radość, to ludzie będą się nawracać, będą się wyzwalać od złego.

Odbyły się również spotkania w ramach wakacyjnych wspólnot oazowych, spotkanie Domowego Kościoła i Oazy Dorosłych. Podczas Mszy św. bp Adam Dyczkowski pobłogosławił nowych lektorów. Miało miejsce także przekazanie posługi nowym parom animatorskim Kościoła Domowego.

Reklama

– Lata pracy pokazują, że oaza ma potencjał, by nieść Chrystusa z radością. W naszej diecezji to wyraźnie widać i ten potencjał nie jest uśpiony – uważa ks. Robert Patro, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. – Jesteśmy dynamiczni, kreatywni, wychodzimy do przodu, szukamy nowych wyzwań, które Pan Bóg nam daje. Myślę, że przed nami, jak przed każdym dziełem Bożym, stoją znaki czasu, dane tu i teraz. Dlatego nie wolno nam usiąść i mówić: „Mamy coś!”, bo coś się urodziło przed laty, a my się tego trzymamy i to pielęgnujemy. Nie. Trzeba nieustannie pytać, dokąd Pan nas posyła.

W tym roku w organizowanych przez naszą diecezję oazach wakacyjnych uczestniczyło 1549 osób w 33 grupach.

2014-09-10 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłość Ojczyzny

Od dwóch lat Ruch Światło-Życie Diecezji Sandomierskiej organizuje Patriotyczne Oazy Modlitwy w Olchowej w Bieszczadach

W dniach od 8 do 11 listopada br. taką oazę przeżywało ok. 30 młodych. Prowadzący ją moderator, ks. Krzysztof Dzierżak, postaciami przewodzącymi w odkrywaniu głębi IV przykazania Bożego, z którego wynika powinność miłości Ojczyzny, uczynił wielkich patriotów: św. Jana Pawła II, którego relikwie towarzyszyły młodzieży, i sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Obydwaj mocno związani byli z Bieszczadami i Beskidem Niskim przez posługę duszpasterską, towarzyszyli młodzieży w wypoczynku, a nawet wspólnie cierpieli dla Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości sfinansowało budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych

2022-12-08 17:37

[ TEMATY ]

klinika

Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

– Fundusz Sprawiedliwości, który przekazuje na to piękne dzieło środki w postaci 44 mln zł, przekazuje je w najlepsze ręce. Będą służyły ofiarom przestępstw – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości zakończenia budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nowa klinika została wzniesiona tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jej budowa była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję