Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bielsko-Biała

Pokutne Marsze Różańcowe mają już rok

Niedziela bielsko-żywiecka 11/2015, str. 2

[ TEMATY ]

marsz

Monika Jaworska

Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Ulicami Bielska-Białej przeszedł kolejny Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę. Począwszy od 14 marca 2014 r. marsze odbywają się co miesiąc z inicjatywy Bielskiej Krucjaty Różańcowej i Wspólnoty Nieustającego Różańca. – Marsz ma już „roczek”. Bp ordynariusz Roman Pindel zatwierdził nam na opiekuna wspaniałego kapłana – salwatorianina ks. Andrzeja Pacholika SDS. Kapłan prowadzi nasze marsze pokutne i odprawia Msze św. za ojczyznę w kościele św. Stanisława BM w Starym Bielsku – powiedziała Maria Szarek ze Wspólnoty Nieustającego Różańca działającej przy katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Tradycyjnie marsz, który odbył się w lutym, rozpoczęto modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej przy dworcu. – Marsz pokutny to wspaniała okazja do modlitwy Polaków za wszystkie nasze przewinienia, za to wszystko, co jest złego w naszej ojczyźnie. Za wszystko, co jest gorszące dla Kościoła, dla katolików, dla braci w wierze – zauważył opiekun marszów ks. Andrzej Pacholik SDS z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, który prowadził modlitwę. – Ufamy, że pokutujące serca nasze i rodaków dokonają przemiany w naszej ojczyźnie – dodał.

Uczestnicy wraz z kapłanami wyruszyli z kościoła przy dworcu ulicami miasta do kościoła św. Stanisława w Starym Bielsku. Nieśli transparent i feretron z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Modlili się Różańcem. W Starym Bielsku odprawiono Mszę św., której przewodniczył ks. Grzegorz Pal, a kazanie wygłosił ks. Andrzej Pacholik. Na zakończenie Mszy św. wierni uczcili relikwie św. Stanisława.

Rocznicowy Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę przypadł 14 marca br. – w tym dniu minął rok od zorganizowania pierwszego takiego marszu w Bielsku-Białej. Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w różnych modlitewnych inicjatywach za ojczyznę, a szczególnie tych, którym los ojczyzny nie jest obojętny. Zachęcają, by modlić się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii.

2015-03-12 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kilkanaście tysięcy osób w obronie życia na ulicach Szczecina

[ TEMATY ]

marsz

obrońcy życia

Szczecin

Fundacja Małych Stópek

Prawdopodobnie rekordowa frekwencja podczas XVI Szczecińskiego Marszu dla Życia. W największej w Polsce manifestacji w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci przeszło kilkanaście tysięcy osób. Hasłem tegorocznej edycji było "Piękni od poczęcia".

Wśród uczestników Marszu była też Agnieszka z Warszawy. - Bardzo pozytywne wrażenie, dużo ludzi szło w bieli. Widać było, że ci ludzie idą w sprawie czegoś ważnego - powiedziała uczestniczka szczecińskiej manifestacji.

CZYTAJ DALEJ

Maria czy Maryja?

Którym imieniem powinniśmy zwracać się do Matki Bożej? Która forma jest poprawna? – pyta czytelnik.

Naszą miłość do Matki Bożej i cześć dla Niej wyrażamy modlitwą, pieśnią, a przede wszystkim naśladowaniem Jej w wierze i zaufaniu Bogu. Myślę, że jeszcze bliższa staje się nam Matka Najświętsza dzięki zgłębianiu mariologii, a więc tego, czego uczy nas Kościół o Matce Chrystusa. W tym wszystkim ważne jest, abyśmy poprawnie mówili o Maryi. Przede wszystkim w sensie teologicznym, ale co też ważne – i językowym. Pytania zadane wyżej często pojawiają się w rozmowach tych, którzy przyzywają orędownictwa Matki Bożej. Czy w naszych modlitwach, np. wypowiadając słowa Pozdrowienia Anielskiego, powinniśmy zwracać się do Bożej Rodzicielki: „Mario” czy „Maryjo”?

CZYTAJ DALEJ

Obłóczyny i kandydatura do święceń diakonatu i prezbiteratu

2022-12-08 21:30

Marzena Cyfert

Klerycy MWSD we Wrocławiu, którzy przyjęli strój duchowny i przeszli obrzęd Ad missio

Klerycy MWSD we Wrocławiu, którzy przyjęli strój duchowny i przeszli obrzęd Ad missio

Alumni Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu otrzymali strój duchowny i zostali przyjęci do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Kandydatura, której przewodniczył bp Jacek Kiciński, odbyła się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i miała miejsce w katedrze wrocławskiej. Sutannę podczas liturgii przywdziali: Krzysztof Leśniewicz, Wiktor Cyran, Kacper Dawiec, Robert Matuszyński, Bartłomiej Sikora. Zostali oni wraz z alumnem Szymonem Rojkiem przedstawieni Kościołowi jako kandydaci do kapłaństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję