Reklama

Niedziela Lubelska

Młodzi w Kościele

Niedziela lubelska 10/2019, str. I

[ TEMATY ]

młodzi

Paweł Wysoki

Młodzież znajduje się na priorytetowej pozycji w działaniach duszpasterskich Kościoła

Młodzież znajduje się na priorytetowej pozycji w działaniach duszpasterskich Kościoła

Już za kilka dni w Lublinie odbędzie się spotkanie młodzieży i ich duszpasterzy. W dniach 15-16 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II zgromadzą się przedstawiciele wszystkich parafii naszej archidiecezji.

– Ostatnie wydarzenia w Kościele poświęcone młodzieży należy odczytywać jako podpowiedź Ducha Świętego, aby także w archidiecezji lubelskiej młodzież znalazła priorytetową pozycję w działaniach duszpasterskich – podkreśla abp Stanisław Budzik. – Chcemy, aby takie wydarzenia, jak październikowy synod czy zakończone niedawno Światowe Dni Młodzieży w Panamie nie przeszły bez echa w naszej archidiecezji i w naszych parafiach. Pragniemy razem z młodymi odczytać wyzwania zawarte w bieżącym nauczaniu i działaniu Kościoła. Mamy nadzieję, że doświadczenie diecezjalnej wspólnoty umocni nasz zapał i gorliwość w apostolskim zaangażowaniu – mówi ks. Adam Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży. Kapłan przygotowuje spotkanie wraz z osobami tworzącymi środowisko Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Jak wyjaśnia, spotkanie będzie okazją, aby młodzi wypowiedzieli swoje oczekiwania dotyczące duszpasterstwa w wymiarze parafialnym i diecezjalnym, dlatego w programie zostały zaplanowane liczne wypowiedzi osób młodych i dyskusje.

Obrady rozpoczną się w piątek 15 marca o godz. 18. Odbędzie się wówczas prezentacja ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży oraz czuwanie modlitewne ze świadectwem nt. dlaczego kocham Kościół. W sobotę od rana odbędą się spotkania w grupach i dyskusje nt. oczekiwania młodych wobec duszpasterstwa, docierania do młodych poza Kościołem, kształtowania kościelnej tożsamości w przeżywaniu wiary przez młodych. W południe zaplanowano Mszę św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, a po niej panel dyskusyjny i projekcję filmu o Helenie Kmieć.

Więcej o spotkaniu na www.archidiecezjalubelska.pl

2019-03-06 10:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papieżowi też zdarzają się błędy

[ TEMATY ]

młodzi

Franciszek

Grzegorz Gałązka

O tym, że także jemu zdarzają się błędy, że niekiedy boi się samego siebie ale i o tym, że jest szczęśliwy, ciesząc się pokojem wewnętrznym powiedział Ojciec Święty w wyemitowanym wczoraj wywiadzie udzielonym młodym Belgom z Gandawy. Już na początku zaznaczył, że czuje się w obowiązku by odpowiedzieć na niepokoje duchowe młodego pokolenia. "Czuję, że pomagam w tym, co jest w was najcenniejsze - to znaczy w odpowiedzi na wasze niepokoje" - stwierdził papież.

CZYTAJ DALEJ

Walentynkowy Speed Dating

2023-02-04 15:48

Chrześcijańska Szkoła Tańca Amen

Chrześcijańska Szkoła Tańca „Amen” z Wrocławia organizuje dla wierzących osób samotnych w wieku 25-35 lat przestrzeń do spotkania i bliższego poznania i zaprasza na Chrześcijańskie Szybkie Randki.

Na uczestników czeka dzień pełen wrażeń, wartościowych spotkań i dobrej zabawy. – To już druga edycja chrześcijańskich szybkich randek – pierwszą organizowaliśmy jeszcze przed pandemią – mówi Mateusz Zapart, organizator wydarzenia i założyciel Chrześcijańskiej Szkoły Tańca „Amen”. – Zaplanowaliśmy kilka godzin, by uczestnicy mogli się lepiej poznać. 15 mężczyzn i 15 kobiet w przedziale wiekowym 25-35 lat będzie ze sobą rozmawiać podczas paneli rozmów. Przy stolikach będą czekać partnerki, a partnerzy zmieniać się co kilka minut i przeprowadzać krótkie rozmowy zapoznawcze. Pytania zostały przygotowane przez nas, a uczestnicy poznają je dopiero w trakcie speed datingu. To oczywiście pytania o rzeczy najważniejsze, takie jak wiara, wyznawane wartości, zainteresowania czy podejście do życia. Szybkie randki pomagają przełamać nieśmiałość, blokadę przed pierwszym krokiem i w bezpiecznej przestrzeni odważyć się zadać pytanie i poznać drugą osobę. Potem łatwiej pójść już na prawdziwą randkę – tłumaczy Mateusz Zapart.

CZYTAJ DALEJ

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Rokitnie

2023-02-04 15:05

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Rokitno

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 4 stycznia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego.

Spotkanie w Rokitnie przebiegało pod hasłem: "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie". Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w rokitniańskiej bazylice przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję