Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

„Pierwsza Kadrowa” diecezji

Tak młodych, którzy ukończyli pierwszy kurs animatora młodzieży, nazwał bp Roman Pindel, używając porównania do historycznej kompanii z 1914 r. W Niedzielę Palmową grupa 63 osób otrzymała od Biskupa specjalne błogosławieństwo i certyfikat potwierdzający przygotowanie do pracy z kandydatami do bierzmowania

Niedziela bielsko-żywiecka 17/2019, str. 1

[ TEMATY ]

młodzi

PB

Pierwsi animatorzy młodzieży posłani przez Biskupa

Pierwsi animatorzy młodzieży posłani przez Biskupa

Biskup przypomniał formułę programu „Młodzi na progu” składającego się z trzech etapów: ewangelizacji, spotkań w małych grupach i zaproszenia bierzmowanych do istniejących lub powstających w parafiach wspólnot. – Wiek młodzieży naszej diecezji przygotowującej się do bierzmowania jest optymalny, by zaprosić do wspólnoty. Wtedy wzorcem są rówieśnicy lub w podobnym wieku, a ten wiek skłania do szukania jakiejś grupy, z którą można się identyfikować – mówił bp Roman Pindel, porównując pierwsza grupę animatorów do kompanii kadrowej, która z czasem rosła w siłę.

O doświadczenia związane z samym kursem animatora i pierwszymi zajęciami z rówieśnikami zapytaliśmy młodych z parafii św. Macieja Apostoła w Bielanach. – Teraz czujemy się jeszcze bardziej odpowiedzialni z tych, którzy przygotowują się do bierzmowania, mimo że są niewiele od nas młodsi. Czujemy większą odpowiedzialność, skoro pełnimy posługę animatorów – stwierdziła Natalia Orlicka. Jej kolega, Piotr Słonka, podkreślił, że posiada już jakiejś doświadczenia w pracy z grupą, które nabył we wspólnocie Oazowej. – W tym roku jednak równolegle ze szkoleniem diecezjalnym zaczęliśmy pracować z bierzmowanymi. Spotykamy się w naszej posłudze z różnymi ludźmi, jedni się bardzo zaangażowani i chętni, inni obojętni. To uczy pokory, ale także jest wyzwaniem, by rozwijać własne umiejętności, by bardziej trafiać do naszych młodszych kolegów i koleżanek – podkreślił.

Z kolei Kaudia Kolasa zwróciła uwagę na szansę własnego rozwoju. – Kurs animatora to dla mnie była szansa rozwoju. Wcześniej nie miałam okazji rozmawiać publicznie o swojej wierze, o Bogu. Teraz, gdy o tym mówię, sama bardziej dostrzegam Jego działanie w moim życiu. I to jest piękne doświadczenie. To szansa rozwoju – powiedziała młoda parafianka z Bielan. – W dzisiejszych czasach często ludzie nie znają Pana Boga. Naszym zadaniem jest dzielenie się tym, czego sami doświadczyliśmy i doświadczamy. Wydaje się, że jako ludzie młodzi, prawie rówieśnicy, mamy większą szansę trafić do kandydatów do bierzmowania z orędziem o Bogu, który nas kocha. Bardziej niż ludzie dorośli – zauważyli animatorzy, podkreślając, że dziś to zadanie nie jest łatwe i wymaga odwagi.

Kolejny kurs animatora młodzieży rozpoczyna się 11 maja.

2019-04-24 09:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zdjęli słuchawki i słuchali o Bogu

O spotkaniach młodych organizowanych przez bp. Grzegorza Rysia w Krakowie mówiło się dużo i dobrze. Dziś swoją markę buduje łódzka Arena Młodych – „zapasy z Bogiem”, na które abp Ryś zaprasza młodzież już po raz trzeci.

Pamiętam rozmowę z nauczycielką jednego z krakowskich gimnazjów, która ze swoją klasą była na takim ewangelizacyjnym spotkaniu. – To było coś niesamowitego, kiedy ci młodzi, rozbrykani ludzie potrafili usiąść i z zainteresowaniem słuchać bp. Rysia. W dobie wszechobecnego pośpiechu, natłoku informacji i kryzysu wartości ten szaleniec Boga idzie pod prąd i do tych moich dzieciaków, które mają różne problemy, po prostu dociera. Oni potrafili zdjąć słuchawki i słuchać o Bogu! – powiedziała z uznaniem.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ Kierowniczka z IKEI uniewinniona;zapadł prawomocny wyrok

2022-12-06 18:26

[ TEMATY ]

Ikea

pixabay.com

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Chodziło o zwolnienie pracownika, który na wewnętrznym forum firmy zamieścił wpis krytykujący środowiska LGBT.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: przygotowania do Orszaku Trzech Króli rozpoczęte!

2022-12-06 21:00

[ TEMATY ]

archidicezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Dziś w południe oficjalnie rozpoczęto przygotowania do zbliżającego się łódzkiego Orszak Trzech Króli, który już tradycyjnie 6 stycznia 2023 r. przejdzie ulicą Piotrkowską, będą to – tak jak co roku - największe jasełka w mieście.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję