Reklama

Niedziela Przemyska

Bóg Miłosierdzia

Niedziela małopolska 17/2019, str. 1

[ TEMATY ]

Niedziela Miłosierdzia

B. M. Sztajner/Niedziela

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego otwarte są wszystkie możliwe zdroje łask. Warto zrobić krok wiary i przekroczyć bramy miłosierdzia

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego otwarte są wszystkie możliwe zdroje łask. Warto zrobić krok wiary i przekroczyć bramy miłosierdzia

Przyczyną twoich upadków jest to, że za wiele liczysz sama na siebie, a za mało się opierasz na mnie. Ale niech cię to nie zasmuca tak nadmiernie, masz do czynienia z Bogiem miłosierdzia, nędza twoja nie wyczerpie go, przecież nie określiłem liczby przebaczenia” (Dz.1488) – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny. Po raz kolejny, przeżywając w II niedzielę wielkanocną święto Miłosierdzia Bożego, możemy zatrzymać się i zagłębić w największą Bożą tajemnicę, o której przez polską zakonnicę przypomniał światu Chrystus.

To okazja, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię Świętą, oraz – zgodnie z obietnicą Pana Jezusa – otrzymać całkowite odpuszczenie win i kar. „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699) – usłyszała św. S. Faustyna z ust Chrystusa. Ks. prof. Ignacy Różycki na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia tłumaczy, że „odpuszczenie win i kar” jest największą łaską, jaka tylko jest możliwa. „To łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win” – czytamy. Warunkami niezbędnymi do otrzymania tej łaski jest przyjęta Komunia Święta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po dobrze odprawionej spowiedzi (tzn. bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w postawie ufności wobec Boga oraz czynnej miłości bliźniego.

Duchowość Miłosierdzia Bożego, którego czcicielem był św. Jan Paweł II, to nie tylko jeden dzień w roku, ale niezwykłe duchowe dziedzictwo, przekazane chrześcijanom i całemu światu. Dlatego dzięki świętu, które od 2000 r. obchodzimy w całym Kościele jako nową formę kultu Miłosierdzia Bożego, rozpowszechniła się np. Koronka do Bożego Miłosierdzia (w tym także dzieł związanych z tą modlitwą; w bieżącym numerze piszemy m.in. o Kołach Koronkowych czy Namiocie Miłosierdzia).

Owocnym „przedłużeniem” święta Miłosierdzia Bożego może być również lektura Dzienniczka św. Siostry Faustyny lub innych wartościowych książek na temat orędzia, które na nasze czasy przekazał Pan Jezus. Odsyłamy także Czytelnika do lektury bloga patronki ŚDM w Krakowie: www.faustyna2016blog.pl, gdzie można odkryć, jak żyć miłosierdziem dzisiaj.

2019-04-24 09:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbiali Boga śpiewem

[ TEMATY ]

Niedziela Miłosierdzia

Anna Majowicz

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego śpiewem uwielbiali Boga wierni z parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia we Wrocławiu. Koncert uwielbienia zagrali Maja i Krzysztof Sowińscy.

- Niedziela Miłosierdzia Bożego, to szczególny dzień, kiedy wyrażamy swoja ufność do Pana Boga. Być może przyszliście tutaj z różnymi problemami, z ogromem intencji, które chcecie złożyć u Jego stóp. Zachęcam Was, abyście porzucili w tej modlitwie swoje troski i całkowicie skupili się na Jezusie. On wie, czego nam potrzeba. Jezus jest pośród nas. Stańmy więc przed Nim w uwielbieniu, chcąc wysławiać Jego imię. Przyzywajmy obecności Ducha Świętego, aby wypełnił nasze serca, abyśmy mogli całkowicie zaufać Miłosierdziu Bożemu – zachęcili małżonkowie.

CZYTAJ DALEJ

Wiara to pewność bliskości Boga

2023-01-05 11:41

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 21-43.

Wtorek, 31 stycznia 2023. Św. Jana Bosko, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Chrześcijanin tańczy i się świetnie bawi

2023-02-01 12:59

ks. Łukasz Romańczuk

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Trwa karnawał, to dla wielu osób okazja do zabawy. Wielu osobom dobra zabawa kojarzy się z alkoholem. Tymczasem świetna zabawa może odbywać się bez tego trunku, a wszystko zależy od tego, co organizatorzy wydarzenia przygotowują dla swoich gości. Kluczową rolę ma w takich sytuacjach osoba prowadząca daną imprezę. Dlatego specjalnie dla czytelników Niedzieli Wrocławskiej doświadczeniem swojej pracy dzieli się Jarosław Kalinowski - wodzirej.

Ks. Łukasz Romańczuk: Na początku naszej rozmowy chciałbym powrócić do swoich prymicji i faktu, że jako wodzirej prowadziłeś zabawę prymicyjną, która mimo upływającego czasu, została dobrze zapamiętana przez uczestników tego wydarzenia. Był to efekt twojej pracy i wielu przygotowań? A jak wyglądały początki twojego wodzirejowania? Było to coś, o czym marzyłeś, a może na swojej drodze spotkałeś wodzireja, który swoim zaangażowanie sprawił, że podjąłeś się tego zadania?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję