Reklama

Niedziela Przemyska

Bóg Miłosierdzia

Niedziela małopolska 17/2019, str. 1

[ TEMATY ]

Niedziela Miłosierdzia

B. M. Sztajner/Niedziela

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego otwarte są wszystkie możliwe zdroje łask. Warto zrobić krok wiary i przekroczyć bramy miłosierdzia

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego otwarte są wszystkie możliwe zdroje łask. Warto zrobić krok wiary i przekroczyć bramy miłosierdzia

Przyczyną twoich upadków jest to, że za wiele liczysz sama na siebie, a za mało się opierasz na mnie. Ale niech cię to nie zasmuca tak nadmiernie, masz do czynienia z Bogiem miłosierdzia, nędza twoja nie wyczerpie go, przecież nie określiłem liczby przebaczenia” (Dz.1488) – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny. Po raz kolejny, przeżywając w II niedzielę wielkanocną święto Miłosierdzia Bożego, możemy zatrzymać się i zagłębić w największą Bożą tajemnicę, o której przez polską zakonnicę przypomniał światu Chrystus.

To okazja, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię Świętą, oraz – zgodnie z obietnicą Pana Jezusa – otrzymać całkowite odpuszczenie win i kar. „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699) – usłyszała św. S. Faustyna z ust Chrystusa. Ks. prof. Ignacy Różycki na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia tłumaczy, że „odpuszczenie win i kar” jest największą łaską, jaka tylko jest możliwa. „To łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win” – czytamy. Warunkami niezbędnymi do otrzymania tej łaski jest przyjęta Komunia Święta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po dobrze odprawionej spowiedzi (tzn. bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w postawie ufności wobec Boga oraz czynnej miłości bliźniego.

Duchowość Miłosierdzia Bożego, którego czcicielem był św. Jan Paweł II, to nie tylko jeden dzień w roku, ale niezwykłe duchowe dziedzictwo, przekazane chrześcijanom i całemu światu. Dlatego dzięki świętu, które od 2000 r. obchodzimy w całym Kościele jako nową formę kultu Miłosierdzia Bożego, rozpowszechniła się np. Koronka do Bożego Miłosierdzia (w tym także dzieł związanych z tą modlitwą; w bieżącym numerze piszemy m.in. o Kołach Koronkowych czy Namiocie Miłosierdzia).

Owocnym „przedłużeniem” święta Miłosierdzia Bożego może być również lektura Dzienniczka św. Siostry Faustyny lub innych wartościowych książek na temat orędzia, które na nasze czasy przekazał Pan Jezus. Odsyłamy także Czytelnika do lektury bloga patronki ŚDM w Krakowie: www.faustyna2016blog.pl, gdzie można odkryć, jak żyć miłosierdziem dzisiaj.

2019-04-24 09:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Przybylski: lekarstwem na chory i poraniony świat jest Boże Miłosierdzie

Zraniony świat szuka jakiegoś ratunku, rozwiązania i lekarstwa i intuicyjnie czuje, że miłosierdzie to jest ta Boska tabletka – mówił w homilii biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski, który 24 kwietnia przewodniczył Mszy św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, w Dolinie Miłosierdzia.

Przed Mszą św. bp Przybylski przewodniczył modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Strzegom. Realizują program duszpasterski

2022-12-08 21:37

[ TEMATY ]

Strzegom

ks. Piotr Sipiorski

ks. Mirosław Benedyk

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Ks. dr Piotr Sipiorski, wikariusz strzegomskiej bazyliki, od zaledwie kilku miesięcy jest dekanalnym duszpasterzem młodzieży, a już odnalazł wspólny język z młodymi w sprawach wiary i Kościoła.

Ks. Piotr jest doświadczonym pedagogiem i katechetą. Jeszcze przed wstąpieniem do seminarium z powodzeniem pracował zawodowo jako nauczyciel w jednej z wałbrzyskich szkół. - Umiejętność nawiązywania kontaktów i relacji z dziećmi oraz młodzieżą sprawia, że i w pracy duszpasterskiej jest odrobinę łatwiej. Choć w dzisiejszych czasach praca nad wiarą młodych to wielkie wyzwanie nie tylko dla katechetów, ale przede wszystkim dla rodziców - mówi.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu: na skutek wojny wszyscy jesteśmy pokonani

2022-12-08 20:30

[ TEMATY ]

Poznań

abp Stanisław Gądecki

wojna na Ukrainie

episkopat.pl

Modlitwa o pokój na Ukrainie towarzyszyła procesji światła w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Poznaniu. Procesję prowadził abp Stanisław Gądecki. „Na skutek wojny wszyscy jesteśmy pokonani! Nawet ci, którzy nie biorą w niej udziału i którzy stoją i przyglądają się z boku temu horrorowi, nie angażując się w celu zaprowadzenia pokoju” – mówił przewodniczący polskiego Episkopatu.

W procesji przez Most Biskupa Jordana wzięli udział mieszkańcy Poznania, a także strażacy z różnych miejscowości archidiecezji. Przed figurą Niepokalanej, górującą nad miejscem, gdzie istniała pierwsza na ziemiach polskich kaplica chrześcijańska w grodzie księcia Mieszka I, strażacy złożyli wiązankę kwiatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję