Maryja wielokrotnie podczas licznych objawień w szczególnie w Fatimie wskazywała na modlitwę różańcową jako źródło uzdrowienia świata, walki z szatanem i przebłagania za grzechy ludzkości. Bardzo pokornie prosiła o odmawianie tajemnic z życia Zbawiciela Świata i Matki Najświętszej tak, aby uchronić świat od zagłady i zapewnić sobie szczęśliwą wieczność. Szczególne miejsce w wypełnianiu woli Maryi pełnią członkowie parafialnych Grup Żywego Różańca.
W pierwszą sobotę maja, kiedy to uwielbiamy Matkę Najświętszą przez Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sanktuarium NMP Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie zgromadziło się ponad 500 wiernych z 43 parafii naszej archidiecezji wraz z towarzyszącymi im dziesięcioma kapłanami. Po raz kolejny w tym szczególnym miejscu zebrali się na corocznej pielgrzymce członkowie Żywego Różańca. Spotkanie rozpoczął ks. Mariusz Wencławek SDB, moderator Żywego Różańca naszej archidiecezji. W serdecznych słowach przywitał wszystkich przybyłych uczestników i przedstawił program pielgrzymki. Następnie ks. prał. Henryk Silko przedstawił przybyłym historię szczecińskiego sanktuarium i koronowanej figury Matki Bożej Fatimskiej. Po słowie kustosza sanktuarium grupa dzieci z parafii św. Jana Bosko w Szczecinie poprowadziła modlitwę różańcową, po której konferencję wygłosił dominikanin o. Stanisław Przepierski. W prostych słowach przybliżył teologię modlitwy różańcowej. W jego wystąpieniu nie zabrakło także osobistego świadectwa oraz praktycznych wskazówek dotyczących tej pięknej modlitwy. W swoich rozważaniach prelegent odwoływał się do nauczania św. Jana Pawła II zawartego w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae”.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga, który również wygłosił homilię głęboko osadzoną w orędziu Matki Najświętszej oraz w prawdach zawartych w modlitwie różańcowej. Po Mszy św. na uczestników pielgrzymki czekał ciepły posiłek przygotowany przez miejscową wspólnotę. Po wspólnej agapie po raz kolejny w świątyni zgromadzili się uczestnicy pielgrzymki, aby wysłuchać prelekcji s. Wioletty, loretanki, która zaprezentowała pismo „Różaniec” oraz krótką historię Stowarzyszenia Żywy Różaniec, które zrzesza wszystkie róże różańcowe. Pielgrzymka zakończyła się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem księdza moderatora. Wszyscy zaś z radością umówili się na kolejną pielgrzymkę, która odbędzie się za rok – 9 maja 2020 r.
Pomóż w rozwoju naszego portalu