Reklama

Kościół

Podwójne szczęście

Ojciec Święty ochrzcił bliźniaczki syjamskie, które zostały rozdzielone dzięki bezprecedensowej operacji w watykańskim szpitalu Bambino Gesu.

To było marzenie ich mamy, by Ervina i Prefina mogły otrzymać ten sakrament z rąk papieża przed powrotem do Republiki Środkowoafrykańskiej. Ceremonia odbyła się w kaplicy Domu św. Marty. O dziewczynkach stało się głośno, gdy watykański szpital pediatryczny poinformował, że jego lekarzom udało się dokonać tego, co wydawało się niemożliwe. Takiej operacji jeszcze bowiem nie było. Mające prawie 2 lata siostry były zrośnięte tyłami głów oraz miały wspólny układ krwionośny. Przygotowania do trzyetapowego zabiegu trwały rok, a ostatnia operacja, której celem było ostateczne rozdzielenie dziewczynek, trwała 18 godzin i brało w niej udział 30 lekarzy oraz pielęgniarek różnych specjalizacji. Szef zespołu neurochirurgów stwierdził, że ambitny cel został zrealizowany: obie dziewczynki czują się dobrze, a ich rehabilitacja postępuje prawidłowo.

– Moje córki urodziły się jakby drugi raz. Dostały szansę na normalne życie. Będą mogły biegać ze swoimi rówieśnikami, śmiać się i chodzić do szkoły. Ja nie mogłam się uczyć, mam nadzieję, że one skończą szkołę i być może zostaną lekarzami ratującymi życie innych – mówi mama dziewczynek. Już wkrótce cała trójka wróci do Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie dziewczynki będą pod kontrolą lekarzy z działającej w stolicy tego kraju filii szpitala Dzieciątka Jezus. Powstała ona na prośbę Franciszka, który w czasie wizyty w Bangi przekonał się na własne oczy, że dzieci w tym kraju nie mają odpowiedniej opieki medycznej, i postanowił temu zaradzić.

(Vatican news)

2020-08-18 14:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

80 lat temu Niemcy rozpoczęli akcję pacyfikacyjno-deportacyjną na Zamojszczyźnie

2022-11-27 08:44

[ TEMATY ]

II wojna światowa

wysiedlenie Zamojszczyzny

Ze zbiorów Muzeum Zamojskiego

Wysiedlenie ludności Zamojszczyzny w latach 1942-43

Wysiedlenie ludności Zamojszczyzny w latach 1942-43

80 lat temu, w nocy z 27 na 28 listopada 1942 r., oddziały policji i SS otoczyły Skierbieszów i inne wsie. Rozpoczęła się pierwsza faza akcji pacyfikacyjno-deportacyjnej na Zamojszczyźnie. Do lata 1943 r. wysiedlono 110 tys. Polaków. Tysiące zamordowano. Ponad 4,4 tys. dzieci poddano germanizacji i wysłano do Rzeszy.

Zbrodnicza koncepcja poszerzenia tzw. przestrzeni życiowej (Lebensraum) Niemiec o tereny zdobyte w militarnych podbojach na Wschodzie pojawiła się już XIX wieku, jednak jej realizacja była możliwa po agresji na Polskę 1 września 1939 r.

CZYTAJ DALEJ

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

Radosne Oczekiwanie

2022-11-27 09:48

[ TEMATY ]

adwent

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Radosne Oczekiwanie

materiały KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do wspólnych rozważań adwentowych Radosne Oczekiwanie.

Na kanale YouTube w każdą niedzielę adwentu pojawiać się będą kolejne filmy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję