Reklama

Niedziela Lubelska

Wszystko inaczej

Od 16 do 23 sierpnia kilkaset młodych osób wzięło udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

Niedziela lubelska 34/2020, str. I

[ TEMATY ]

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej

Archiwum SMAL

Czas spędzony z bogiem i z przyjaciółmi pozwala naładować duchowe akumulatory

Czas spędzony z bogiem i z przyjaciółmi  pozwala naładować duchowe akumulatory

Z powodu epidemii tradycyjne spotkanie w Garbowie przebiegało w zmienionej formie. To nie młodzi wybrali się na SMAL, ale SMAL „przyjechał” do nich. Zachowując rygor sanitarny, duszpasterze i animatorzy z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży pielgrzymowali po diecezji. Odwiedzili 8 parafii, w których popołudniowe spotkania pod hasłem: Wszystko nie tak miały podobny przebieg: Msza św. i modlitwa, konferencja i praca w grupach oraz integracja. – Czas jest inny niż do tej pory, dlatego taki przewrotny tytuł. Ale to, że wszystko jest inaczej, wcale nie znaczy, że jest źle. Młody człowiek jest kreatywny. Wykorzystujemy czas pandemii, by rozmawiać, modlić się, cieszyć się sobą nawzajem i dzielić radością życia – mówi ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL. Kapłan, który jeszcze nie tak dawno sam zmagał się z koronawirusem, podkreśla, że wszystkie działania realizowane są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

SMAL odwiedził: Lublin, Poniatową, Puławy, Łęczną, Lubartów, Chełm, Świdnik i Garbów. Dla organizatorów to wielka radość, że wiele osób zdecydowało się wziąć udział w spotkaniach, podczas których odkrywani są zapomniani bohaterowie Starego Testamentu. Historie tych, którzy niegdyś przeżywali trudności i zmagali się z życiem jak dziś młodzi ludzie, są cenną wskazówką, jak radzić sobie w takich sytuacjach, a także zapewnieniem, że Bóg nie opuszcza tych, których bierze w obronę. Pierwszym bohaterem był Jozue. 16 sierpnia, podczas Mszy św. w parafii św. Józefa w Lublinie, bp Adam Bab zachęcał młodych, by za przykładem Jozuego odkrywali swoje życiowe powołanie. Zwrócił też uwagę na znaczenie więzi między ludźmi oraz na relację człowieka z Bogiem. Wskazywał, że cierpienie bliźniego i nasza bezradność wobec trudnych sytuacji powinny prowadzić do Chrystusa, a jeśli od Niego oddalają, wówczas nie zmierzają ku dobru. Przestrzegał, by wrażliwość na sprawy bliskich osób nie była budowana na fałszywych ideałach. –  Czuwajcie, by wasze relacje zawsze prowadziły do Boga – apelował.

2020-08-18 14:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radosny Kościół

Niedziela lubelska 32/2021, str. I

[ TEMATY ]

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej

Paweł Wysoki

Kto raz był w Garbowie, wraca tam przez lata

Kto raz był w Garbowie, wraca tam przez lata

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej wraca do Garbowa.

W drugiej połowie sierpnia gościnna miejscowość znów wypełni się gwarem młodych ludzi, którzy po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią spragnieni są prawdziwego spotkania. Cztery dni wspólnej modlitwy, zabawy, spotkań z ciekawymi gośćmi i niekończących się rozmów pozwala wzrastać w przyjaźni z Chrystusem i z rówieśnikami. W Garbowie wiele osób przekonało się, że Kościół jest młody, dynamiczny i pełen radości.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: przygotowania do Orszaku Trzech Króli rozpoczęte!

2022-12-06 21:00

[ TEMATY ]

archidicezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Dziś w południe oficjalnie rozpoczęto przygotowania do zbliżającego się łódzkiego Orszak Trzech Króli, który już tradycyjnie 6 stycznia 2023 r. przejdzie ulicą Piotrkowską, będą to – tak jak co roku - największe jasełka w mieście.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję