Reklama

Niedziela Świdnicka

Rekolekcje oazowe 2.0

Grupa młodych pod duchową opieką księdza studenta Mariusza Maluszczaka przeżywała swoją rekolekcyjną drogę Oazy Nowego Życia.

Niedziela świdnicka 34/2020, str. III

[ TEMATY ]

rekolekcje

Ruch Światło‑Życie

FB: EKG Serca, Kamieniec Ząbkowicki

Młodzież, która uczestniczyła w oazowych rekolekcjach

Młodzież, która uczestniczyła w oazowych rekolekcjach

Rekolekcje oazowe są częścią formacji Ruchu Światło-Życie. To także zwieńczenie kolejnego roku formacji w duchu sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 15-dniowy wyjazd miał na celu pogłębienie wiary wśród młodych przez formację w małych grupach, codzienną Eucharystię, modlitwę, rozważanie Pisma Świętego oraz służbę dla wspólnoty. Młodzież przyglądała się swojemu wnętrzu i życiu, by uświadomić sobie różnego rodzaju niewole oraz, że wyjście z nich jest możliwe wtedy, kiedy powierzy się siebie Jezusowi.

Rekolekcje odbywały się w lipcu w Wieliczce i były zorganizowane przez diecezję legnicką. Fundamentem II stopnia Oazy Nowego Życia było słowo Pisma Świętego i Liturgia. – Chciałbym dać świadectwo, że zostałem wyprowadzony z niewoli lenistwa, co nie oznacza, że już do końca życia perfekcyjnie wykorzystam każdą sekundę, ale świadomy tego, że gdy leżę i rozmyślam o zupełnie wyimaginowanych scenariuszach wymyślonej rzeczywistości, zaniedbuje? dobro, które mógłbym teraz czynić i poczynię? starania, aby wstać i służyć braciom – mówi Radosław uczestnik rekolekcji.

2020-08-18 14:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szkoła Animatora

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 43/2015, str. 8

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Ks. Adrian Put

Zajęcia w ramach Szkoły Animatora

Zajęcia w ramach Szkoły Animatora

W dniach 9-11 października w Domu Rekolekcyjnym „Jackówka” w Paradyżu odbyła się Szkoła Animatora Ruchu Światło-Życie. Sama szkoła przygotowuje młodych oazowiczów do podjęcia posługi animatora we wspólnotach parafialnych i wakacyjnych Ruchu Światło-Życie. Ten etap formacji młodych animatorów trwa dwa lata. W tym czasie młodzież poznaje elementy psychologii, pedagogiki, komunikacji, prawnych warunków opieki medycznej, turystyki, rekreacji oraz przepisów prawnych normujących obowiązki animatora na oazie.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem

– Trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem – powiedział abp Wacław Depo. W I niedzielę Adwentu metropolita częstochowski przewodniczył w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 18 osobom.

W homilii przypomniał, że rozpoczynający się rok duszpasterski w Kościele w Polsce przeżywamy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zaznaczył, że zadaniem na ten czas jest na nowo uwierzyć w Kościół jako wspólnotę zjednoczenia ludzi z Bogiem i zjednoczenia ludzi ze sobą oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie, „w jaki sposób mamy sobie pomóc, żeby wejść w głęboką osobistą więź z Chrystusem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję