Reklama

Niedziela Świdnicka

Sygnał Miłosierdzia 2020

W Nowej Rudzie-Słupcu po raz trzeci wybrzmiały śpiewy uwielbienia. Koncert miał na celu szerzenie wiary wśród młodzieży.

Niedziela świdnicka 40/2020, str. I

[ TEMATY ]

koncert

Sygnał Miłosierdzia

FB Sygnał Miłosierdzia

Wielka scena i nowoczesne światła dodawały splendoru artystom

Wielka scena i nowoczesne światła dodawały splendoru artystom

Na jednej scenie, wspólnie, w jedności przez dźwięki muzyki chrześcijańskiej blisko 100 osób wychwalało Boga. Tradycyjnie koncert miał być uwieńczeniem czerwcowej uroczystości Bożego Ciała, ale organizatorzy uczynili wszystko, aby to muzyczne wydarzenie w trudnym czasie pandemii, mimo przesunięcia terminu na 20 września, mogło się w ogóle odbyć.

Trzygodzinny koncert

Sygnał Miłosierdzia to inicjatywa inspirowana corocznym rzeszowskim koncertem „Jednego Serca”. Pomysł narodził się przed kilkoma laty w głowach lokalnej młodzieży i ks. kan. Krzysztofa Iwaniszyna, miejscowego proboszcza. – Wierzymy, że przez muzykę, świadectwo, wspólnotę i słowo każdy mógł doświadczyć mocy Jezusa. Niech fala uwielbienia Boga rozlewa się po naszej diecezji i całym kraju, bo Bóg jest godzien wszelkiej chwały – podkreślali organizatorzy.

Przygotowania do tegorocznego koncertu były mocno utrudnione. Artyści pracowali w małych grupach, by na dzień przed koncertem spotkać się na próbie generalnej. Wśród artystów byli amatorzy, ale również profesjonalni muzycy. Efektem ich pracy był ponad trzygodzinny koncert. Artyści podzieleni byli na dwie sekcje: wokalną, którą prowadził Dominik Kozłowski, dyrygent, kompozytor i muzyk, oraz instrumentalną prowadzoną przez Kacpra Birulę, dyrygenta, skrzypka i kompozytora.

Siła Jezusa

Reklama

Ważnym punktem koncertu była adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Iwaniszyn.

Prawie 100 osób wzięło udział w koncercie Sygnał Miłosierdzia.

Podziel się cytatem

– Jeśli chcemy, aby coś zostało mądrze i dobrze zbudowane, a taką budowlą jest życie, to nie da się tego zrobić bez Pana Boga – powiedział obecny na wydarzeniu bp Marek Mendyk. Koncert miał na celu szerzenie wiary zwłaszcza wśród młodzieży. – Głęboko liczymy, że dzięki niemu wzmocni się wiara, choćby jednego człowieka – podkreśliła solistka Agnieszka Bartkiewicz.

Pomoc sponsorów

Tegoroczny koncert mógł się odbyć, dzięki otrzymanej dotacji i zaangażowaniu sponsorów, m.in. dzięki Kopalniom Surowców Skalnych Bartnica i Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Efekty wsparcia widoczne były w pełnowymiarowej scenie z podestami dla chóru, potężnym telebimie, a na scenie – w światłach i ekranach z wizualizacjami. Koncert już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Nowej Rudy i całej diecezji świdnickiej. Organizatorzy planują kolejną edycję w przyszłym roku.

2020-09-30 11:18

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: Koncert zespołu 77 FM z cyklu Dobry Wieczór z MOCĄ!!!

[ TEMATY ]

koncert

Monika Książek

Zapraszamy Was serdecznie na kolejny koncert zespołu 77 FM z cyklu Dobry Wieczór z MOCĄ!!!, w czasie którego chcemy wspólnie wielbić Boga, zachwycać się Jego wielką do nas miłością i dzielić się życiem. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o modlitewne wsparcie tego Dzieła. Pozdrawiamy, z nadzieją na kolejne radosne spotkanie.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: w połowie października poznamy Dokument dla etapu kontynentalnego Synodu

2022-10-03 16:30

[ TEMATY ]

synod

Adobe Stock

Członkowie XV Rady Zwyczajnej Synodu Biskupów zatwierdzili wypracowany przez zespół ekspertów z całego świata Dokument dla etapu kontynentalnego Synodu Biskupów 2023. Został on opracowany jednocześnie w języku włoskim i angielskim i przekazany Ojcu Świętemu. Będzie upubliczniony w połowie października i wysłany jednocześnie do wszystkich biskupów – informuje Sekretariat Generalny Synodu Biskupów.

W centrum prac grona 50 osób znalazło się 112 syntez Konferencji Episkopatów (ze 114), ale także syntezy Katolickich Kościołów Wschodnich, zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń i ruchów kościelnych, dykasterii watykańskich oraz wnioski indywidualne, które dotarły do Sekretariatu Generalnego Synodu. Prace nad tym materiałem trwały od 22 września do 2 października we Frascati pod Rzymem w Centrum Jana XXIII. Na zakończenie obrad spotkał się z jego redaktorami na audiencji prywatnej papież Franciszek. Dokument ten zostanie zaproponowany do rozeznania Ludowi Bożemu na drugi etap procesu synodalnego 2021-2023.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież przyjął rezygnację kard. Rosa Cháveza

2022-10-04 12:30

[ TEMATY ]

kardynałowie

Ks. Tomasz Podlewski

Ojciec Święty przyjął rezygnację z urzędu biskupa pomocniczego archidiecezji San Salvador (Salwador) przedstawioną przez Jego Eminencję kardynała Gregorio Rosa Cháveza – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. 2 października b.r. salwadorski purpurat ukończył 80 rok życia.

Kardynał Gregorio Rosa Chávez był bliskim współpracownikiem świętego Oskara Arnulfa Romero (1917-1980), arcybiskupa San Salvadoru, obrońcy praw człowieka, świętego i męczennika Kościoła katolickiego. 17 lutego 1982 św. Jan Paweł II mianował ks. Rosę Cháveza biskupem pomocniczym San Salvadoru. Na konsystorzu 28 czerwca 2017 Franciszek włączył go w skład Kolegium Kardynalskiego i był to jedyny w swoim rodzaju przypadek, że purpurę otrzymał nie biskup diecezjalny, ale jego biskup pomocniczy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję