Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Odpowiedzialność na drodze

We wspomnienie św. Krzysztofa pasterz diecezji celebrował Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, pobłogosławił kierowców i poświęcił pojazdy.

Niedziela bielsko-żywiecka 32/2021, str. I

[ TEMATY ]

policja

Robert Karp

W Rychwałdzie miała miejsce modlitwa za kierowców̨

W Rychwałdzie miała miejsce modlitwa za kierowców̨

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Wszyscy chcemy szczęśliwie dojechać do celu naszej podróży, więc nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! – apelował do kierowców bp Piotr Greger.

W homilii podkreślił, że żadne błogosławieństwo nie gwarantuje bezpiecznej jazdy, gdy w parze z tym nie idzie zdrowy rozsądek człowieka zasiadającego za kierownicą. – Modlitwa kierowana do Boga przez wstawiennictwo św. Krzysztofa jest wołaniem o to, aby każdy pojazd służył człowiekowi w pracy i wypoczynku. Jest prośbą o cnotę roztropności dla wszystkich, którzy będą z nich korzystać i błaganiem, aby zachowując ostrożność i rozwagę, bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Od każdego z uczestników ruchu drogowego zależy wspólne bezpieczeństwo – mówił pomocniczy biskup, apelując o kulturę jazdy, której kryterium stanowi m.in. troska o życie oraz zdrowie własne i drugiego człowieka.

Biskup Greger napiętnował także grzech siadania za kierownicą po spożyciu alkoholu. – To jest grzech będący rezultatem całkowitej bezmyślności, wobec niego nie możemy przechodzić obojętnie i udawać, że nic złego się nie dzieje! Nie pozwalajmy na to, bo to jest potencjalne niebezpieczeństwo. Trzeźwość i wolność od innych używek, odbierających człowiekowi czy ograniczających pełną świadomość, jest warunkiem koniecznym, abyśmy mogli prowadzić samochód – mówił.

Po liturgii wraz z zakonnikami na ksiądz biskup poświęcił pojazdy ustawione wokół bazyliki. Rozdano także karty z modlitwą dla kierowców. Tuż przy sanktuarium punkt profilaktyki otworzyli żywieccy policjanci. /pb

2021-08-03 11:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Milewski do policjantów: troszczcie się o stan swoich sumień

[ TEMATY ]

policja

episkopat.pl

O tym, aby troszczyć się o stan swojego sumienia i ponosić odpowiedzialność za swoje czyny, powiedział bp Mirosław Milewski 18 grudnia do policjantów w Ciechanowie w diecezji płockiej. Uczestniczył tam w spotkaniu wigilijnym w Komendzie Powiatowej Policji.

Bp Milewski przyznał, że po raz pierwszy uczestniczy w Wigilii w środowisku policyjnym. Podziękował służbom mundurowym za ich trudną pracę. Dzięki policjantom Polacy mogą czuć się bezpiecznie na ulicach, w miejscach publicznych, podczas różnych spotkań. Pracują oni na rzecz ojczyzny i małych wspólnot lokalnych. Zasłużyli na zaufanie społeczne i autorytet.

CZYTAJ DALEJ

Jak współpracować z Duchem Świętym?

2023-02-03 10:30

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Jak współpracować z Duchem Świętym? Jak odkryć Moc Ducha Świętego w swoim życiu - zapraszamy na "szklankę dobrej rozmowy".

Zapraszamy na rozważanie! 5. niedziela zwykła, rok A.

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolskie/Policja szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu w Świerczynie

2023-02-04 15:37

Adobe.Stock

Policja z Leszna szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu parafialnym w Świerczynie (Wielkopolskie). Sprawca lub sprawcy poprzewracali lub naruszyli nagrobki i krzyże.

Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Parafia pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie o zdarzeniu poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych. Na opublikowanych zdjęciach widać wywrócone lub uszkodzone płyty napisowe, powyrywane krzyże, oderwane lub rozbite elementy nagrobków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję