Reklama

Niedziela Podlaska

DROHICZYN

Pogłębić relacje

Jak pracować z dziećmi i młodzieżą w szkole i parafii. Służba liturgiczna.

Niedziela podlaska 41/2021, str. II

[ TEMATY ]

formacja

kapłani

Ks. Piotr Jarosiewicz

Spotkanie formacyjne kapłanów diecezji drohiczyńskiej

Spotkanie formacyjne kapłanów diecezji drohiczyńskiej

Pod takim hasłem w dniach 24-25 września miało miejsce spotkanie formacyjne kapłanów diecezji drohiczyńskiej. Prawie dwudziestu młodych prezbiterów przez dwa dni zastanawiało się w jaki sposób dotrzeć do współczesnej młodzieży, by wprowadzić ich w głąb relacji z Bogiem oraz dać możliwość rozwoju duchowego we wspólnocie ministrantów i lektorów. Kapłani rozpoczęli od modlitwy Liturgią Godzin. Następnie blok tematyczny poprowadził ks. Mateusz Gołoś, nowy Duszpasterz Służby Liturgicznej Diecezji Drohiczyńskiej.

W sobotę ks. Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie wprowadził zgromadzonych w warsztaty poprzez konferencję, rozmyślanie i modlitwę w ciągu dnia. Po niej miał miejsce kolejny blok tematyczny. Na spotkanie przybył także bp Piotr Sawczuk, który podziękował za pracę oraz wskazał, jak ważna jest obecność i osobista świętość kapłanów, który pracują z młodzieżą. Ksiądz Krzysztof Mielnicki, dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego podzielił się świadectwem pracy w parafii oraz rozdał zaświadczenia warsztatów.

Tematem podsumowującym warsztaty było: Duszpasterstwo służby liturgicznej na poziomie diecezji z jednoczesnym zaproszeniem na rozpoczynający się w diecezji kurs lektora i ceremoniarza.

2021-10-05 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowe zasady formacji kapłańskiej w Polsce

Z dniem 1 października 2021 roku w Kościele w Polsce wchodzi w życie dokument „Droga formacji prezbiterów w Polsce. Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia”, który określa nowe zasady formacji kapłańskiej w Polsce.

Kongregacja ds. Duchowieństwa, we współpracy z Kongregacją ds. Edukacji, zaaprobowała nowe zasady formacji kapłańskiej w Polsce przedstawione w dokumencie Konferencji Episkopatu Polski „Droga formacji prezbiterów w Polsce. Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia”.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego się modlimy?

2023-02-02 08:08

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Dlaczego modlimy się? Z czego to wynika? Co wspólnego ma z tym wszystkim Izrael? S. Magdalena Radko CHR opowiada o swojej osobistej drodze do Boga. O tym jak to się stało, że trafiła do Niego. Siostra nakierowuje na nową perspektywę postrzegania modlitwy.

Pragnienie jest początkiem

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Ks. kan. Roman Tomaszczuk wrócił do diecezji

2023-02-02 21:00

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Roman Tomaszczuk

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Od środy 1 lutego w parafii św. Barbary jako wikariusz posługuje ks. Roman Tomaszczuk. Były szef diecezjalnych mediów katolickich i benedyktyn.

Był znanym duszpasterzem i redaktorem. Często rozmyślał o życiu w klasztorze. - W ciągu piętnastu lat kapłaństwa, zdarzyło się już w drugim, może w trzecim roku po święceniach, że pojawiała się myśl: idź do klasztoru! Jednak wtedy byłem za młody, potem z kolei byłem zachłyśnięty wolnością redaktorka. Jeszcze później była przeprowadzka, kongres małżeństw. Zawsze coś! Coś lub ktoś ważniejsze od wezwania – relacjonował na łamach gazety, którą redagował.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję