Reklama

Niedziela Podlaska

Jerycho Różańcowe

Miejscem nieprzerwanego modlitewnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem była sokołowska konkatedra.

Niedziela podlaska 44/2021, str. VI

[ TEMATY ]

modlitwa

Matka Boża Sokołowska

Renata Przewoźnik

W modlitewnym czuwaniu uczestniczyło wielu wiernych z dekanatu sokołowskiego

W modlitewnym czuwaniu uczestniczyło wielu wiernych z dekanatu sokołowskiego

W dekanacie sokołowskim przez 7 dni i 7 nocy trwało Jerycho Różańcowe. Msze św. w dniach 3-10 października odprawiano zgodnie z miejscowym planem i co godzinę, z przerwą na Apel Jasnogórski, była odmawiana kolejna część Różańca oraz inne wybrane modlitwy związane z intencjami Jerycha, a także z daną wspólnotą czy grupą modlitewną.

Siła modlitwy

Do konkatedry, jak w biblijnym Jerychu, z kapłanami na czele, przybywały nawet kilkudziesięcioosobowe grupy wiernych. W poniedziałek w godzinach wieczornych na adorację przybyli parafianie z Niecieczy. Apel Jasnogórski poprowadził ks. Waldemar Górski. We wtorek na modlitwie trwali wierni z Czerwonki z ks. Jakubem Buczyńskim. Natomiast w godzinach wieczornych do adorujących dołączyli przedstawiciele z parafii w Rogowie, a ks. proboszcz Grzegorz Wierzbicki dołączył również do koncelebry podczas sprawowanej Mszy św. i wygłosił słowo Boże. W środę modlitwie różańcowej przewodniczył ks. Zbigniew Średziński z grupą swoich parafian z Kożuchówka. Na wieczorną adorację i Apel przyjechali obaj kapłani i bardzo liczna grupa wiernych z Rozbitego Kamienia. Modlitwie i rozważaniom podczas Apelu Jasnogórskiego przewodniczył wikariusz ks. Radosław Kalicki.

W kolejne dni – czwartek, piątek i sobotę, na adorację połączoną z modlitwą różańcową przybyli księża z wiernymi z Wyroząb, parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim i z Repek. Modlitwom przewodniczyli i poprowadzili Apel Jasnogórski: ks. Robert Nowaszewski, ks. Paweł Koc i ks. Tomasz Szmurło. Na adorację podczas Jerycha przybyli członkowie Akcji Katolickiej, Odnowy w Duchu Świętym i przedstawicielki zelatorek Żywego Różańca z parafii św. Jana Bosko. Swój czas trwania na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem miała Wspólnota Neokatechumenatu oraz siostry służki i salezjanki. W tzw. „wolne godziny” konkatedrę zapełniali członkowie wszystkich miejscowych wspólnot: Akcji Katolickiej, Caritasu, Legionu Maryi, Apostolatu Maryjnego, Apostolatu Margaretka i największa liczba, członkowie Kół Różańcowych. Ku uciesze wielu osób w adorację włączyły się także osoby młode, jak i miejscowi ministranci czy byli wychowankowie przedszkola sióstr salezjanek. W ostatnim dniu Jerycha, Godzinę Miłosierdzia poprowadzili miejscowi i zaproszeni księża.

Reklama

Ratunek dla świata

Pamiętajmy, we wszystkich objawieniach Matka Boża prosi nas, słabych grzeszników, o nieustanną modlitwę różańcową, by pomóc Jej ratować siebie oraz cały świat pogrążony w grzechu. Więc, jak mawiał kard. Stefan Wyszyński: „Zżyjmy się z Różańcem tak, abyśmy go stale odmawiali, abyśmy łatwo doń wracali, abyśmy mu poświęcali wszystkie wolne chwile”, nie tylko w październiku.

Określenie nazwy „Jerycho”, nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego, kiedy to po siedmiokrotnym okrążeniu miasta przez Izraelitów, z kapłanami na czele, w siódmym dniu zostało zdobyte. Natomiast „Różańcowe”, jest powiązane z objawieniami w Fatimie, gdzie Matka Boża powiedziała: „Otrzymacie wszystko, o co prosić będziecie odmawiając Różaniec Święty”. W Polsce pierwsze „Różańcowe Jerycho”, miało miejsce na Jasnej Górze, kiedy ważyły się losy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski.

2021-10-26 12:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ZADUSZKI SMOLEŃSKIE

Tradycyjnie w listopadzie liturgia Kościoła prowadzi nas na cmentarze, wspominając zmarłych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego chcemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej prawie 3 lata temu. Pamiętamy również o zmarłych, którzy byli związani z wyjaśnianiem przyczyn tej katastrofy. W ich intencji oraz w intencji rodzin, które noszą ciężar tego wielkiego dramatu odbędą się wyjątkowe

ZADUSZKI SMOLEŃSKIE

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: dziękczynienie za życie bł. Edmunda Bojanowskiego

2022-06-25 17:24

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bł. Edmund Bojanowski

Episkopat News

Na Jasnej Górze odbyło się dziękczynienie za życie i działalność bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą o jego kanonizację z udziałem sióstr służebniczek, których był założycielem, oraz świeckich, dla których jest on inspiracją w działalności społecznej i charytatywnej. Trwa rok jubileiszowy z okazji 150. rocznicy śmierci tego działacza społecznego i kulturalnego, wychowawcy i patrioty. Mszy św. przewodniczył bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.

O tym, że bł. Edmund Bojanowski długo przed Soborem Watykańskim II realizował w praktyce soborową naukę o apostolstwie laikatu przypomniał w homilii abp Adrian Galbas, przewodniczący Komisji ds. Apostolstwa Świeckich KEP.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję