Reklama

Niedziela Małopolska

Listopad z Józefem

O listopadowej polsko-holenderskiej akcji modlitewnej, do której może dołączyć każda parafia, wspólnota czy klasztor, opowiada dr Dominika Krupińska, prezes Stowarzyszenia Brandsma.

Anna Bandura: Od czterech lat w listopadzie organizujecie międzynarodową modlitwę w konkretnych intencjach. Tym razem patronuje wam św. Józef... Na czym polega tegoroczna akcja i jak można do niej dołączyć?

Dominika Krupińska: Zachęcamy, aby w listopadzie codziennie, najlepiej z całą rodziną, odmawiać Litanię do św. Józefa w intencji: „za rodziny chrześcijańskie, aby mogły się rozwijać, a ich dzieci mogły bez przeszkód wzrastać w wierze i mądrości”. Zachęcamy czytelników do podejmowania tej modlitwy np. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach. Pojawi się też możliwość wspólnej modlitwy.

Czy wiadomo już, na kiedy i gdzie została zaplanowana modlitwa wspólnotowa?

Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic do bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu na Nieszpory eucharystyczne (tzw. Nieszpory ludowe) w czwartek 4 listopada o godz. 17.30. Będziemy się modlić w intencji naszej akcji. Z kolei 19 listopada o godz. 12 w bazylice Bożego Ciała zostanie w tej intencji odprawiona Msza św. przy ołtarzu św. Józefa. O kolejnych propozycjach poinformujemy na stronie www.adoptkhol.blogspot.com i na profilu Adoptuj kościół w Holandii na Facebooku.

Wyruszacie też na krakowską minipielgrzymkę: od Józefa do Józefa...

W sobotę 20 listopada chcemy nawiedzić ważne miejsca związane z osobą świętego. Zaczniemy od Mszy św. o godz. 10 w kościele karmelitów bosych przy ul. Rakowickiej – jest tam sanktuarium św. Józefa. Celem pielgrzymki będzie zaś drugie sanktuarium św. Józefa, w Podgórzu. Po drodze wstąpimy do kolejnego sanktuarium św. Józefa przy ul. Poselskiej, przy którym mieszkają siostry bernardynki.

Co skłoniło Panią do zorganizowania tej akcji?

W Roku św. Józefa chcemy go prosić o opiekę nad naszymi rodzinami. Dwa lata temu modliliśmy się o powołania dla Kościoła polskiego i holenderskiego, i modlitwa w intencji rodzin miała być kolejną inicjatywą, bo to w rodzinie rodzą się powołania. Ale przyszła pandemia koronawirusa, więc modliliśmy się o jej ustanie, a modlitwę za rodziny przełożyliśmy na ten rok. Wrogie życiu i rodzinie ideologie próbują zawłaszczyć każdy obszar naszego życia, a pandemia i związana z nią izolacja pogłębiła kryzys rodziny. Potrzeba gorliwej i wytrwałej modlitwy.

Reklama

Akcja łączy siły polskie i holenderskie. Skąd międzynarodowy wymiar inicjatywy?

Cztery lata temu podjęliśmy modlitwę o nawrócenie Holandii, widząc, jak szybko kurczy się tam Kościół i jak niszczeje dziedzictwo chrześcijańskie, a rozwijają się prądy wrogie chrześcijaństwu. Świątynie są zamykane i sprzedawane na różne cele, czasem zupełnie niegodne. Niestety wkrótce okazało się, że agresywne prądy liberalne, które znałam z Holandii, dotarły też do Polski. Dlatego obecnie modlimy się wspólnie za oba nasze kraje – Holendrzy (niewielka, ale aktywna grupa katolików) i Polacy. Nasza akcja otrzymała błogosławieństwo ordynariusza haarlemsko-amsterdamskiego bp. Jana Hendriksa i ordynariusza kaliskiego bp. Damiana Bryla. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do modlitwy.

Zaproszenie

Organizatorzy zapraszają też do udziału w pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 13 listopada. Tego dnia o godz. 12 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin chrześcijańskich, aby mogły się rozwijać, a ich dzieci mogły bez przeszkód wzrastać w wierze i mądrości. Dojazd własny. Więcej informacji: tel. 604 721 465 lub e-mail: kontakt@brandsma.pl

2021-10-26 12:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W kwiecie darów Ducha Świętego

Z ks. Tomaszem Zmarzłym – nowo mianowanym diecezjalnym asystentem Apostolatu Margaretka Diecezji Sosnowieckiej – rozmawia Agnieszka Raczyńska

AGNIESZKA RACZYŃSKA: – Proszę przybliżyć naszym Czytelnikom istotę Apostolatu Margaretka.

CZYTAJ DALEJ

Ewa Kowalewska: nie istnieje konstytucyjne prawo do aborcji – historyczny wyrok Sądu Najwyższego USA

2022-06-25 08:08

[ TEMATY ]

USA

aborcja

Adobe Stock

- Orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie Dobbs przeciwko Jackson Women's Health Organization zapoczątkowuje nową erę polityki USA ws. aborcji – podkreśla Ewa Kowalewska z Human Life International Polska. W komentarzu dla KAI Ewa Kowalewska zwraca uwagę, ze obowiązujący od 1973 r. precedens gwarantujący konstytucyjne prawo do aborcji w USA według szacunków kosztował życie od 60 do 65 mln. nienarodzonych dzieci.

Publikujemy komentarz Ewy H. Kowalewskiej z Human Life International Polska:

CZYTAJ DALEJ

Z miłości do Polski

2022-06-25 17:33

[ TEMATY ]

Świątynia Opatrzności Bożej

Emánuel Korompay

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Metropolita warszawski przewodniczył Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej za śp. kpt. Emánuela Korompay - Węgra, który wybrał Polskę jako swoją Ojczyznę i zginął jako oficer Wojska Polskiego w Katyniu w 1940 r.

W homilii kard. Kazimierz Nycz zwrócił uwagę na fakt, że po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa Kościół wskazuje nam na Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, której miłości bardzo nam potrzeba.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję