Reklama

Niedziela Świdnicka

Żonkilowe „Pola Nadziei”

Pod oknami dzierżoniowskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego każdy mógł 16 października zasadzić swojego żonkila.

Niedziela świdnicka 44/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Pola Nadziei

ks. Mirosław Benedyk

Siostry liczą na pozyskanie środków na wybudowanie nowego szybu windowego i zakup dźwigu

Siostry liczą na pozyskanie środków na wybudowanie nowego szybu windowego i zakup dźwigu

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz osób ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, którą zapoczątkowała w 1997 r. brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care. Ideą tego programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych oraz pozyskiwanie funduszy na utrzymywanie hospicjów.

Szczytny cel

Od wielu lat w tej akcji uczestniczą różne instytucje medyczne zajmujące się osobami starszymi, które wymagają całodobowej opieki medycznej i pielęgnacyjnej. W tym roku, po raz pierwszy, przeprowadzono tego typu akcję w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dzierżoniowie prowadzonym przez Siostry Elżbietanki.

– Włączamy się w to przedsięwzięcie charytatywne mając nadzieję, że żonkilowe „Pola nadziei” rozkwitną w sercach naszych przyjaciół i otworzą je na potrzeby osób, które przebywają w naszym domu i spędzają tu swoje najbardziej dojrzałe lata, potrzebując naszego wsparcia i pomocy – powiedziała Niedzieli Świdnickiej s. Oktawia Dorota Wolska – dyrektorka ZOL. – Celem tegorocznej akcji jest pozyskanie środków na wybudowanie nowego szybu windowego i zakup dźwigu. W obecnej sytuacji w budynku funkcjonuje jedna winda, która nie spełnia potrzeb, jakie są wymagane. Nowa inwestycja rozwiąże wiele niedogodności i problemów logistycznych oraz komunikacyjnych, z którymi mierzą się nasi pensjonariusze i personel – wyjaśniła nam elżbietanka.

To dopiero początek

Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. – Żonkile kojarzą się z wiosną i nadzieją. Kolor żółty jest kolorem ciepłym, słonecznym, który daje radość i entuzjazm. Dlatego też liczymy na wsparcie rodzin naszych pacjentów oraz osób, które uczestniczyły w tegorocznym festynie – dodała siostra dyrektor.

W sadzeniu żonkili udział wzięli zaproszeni goście oraz uczestnicy charytatywnego festynu. Pierwszą cebulkę zasadziła s. Oktawia, zaraz po niej miejscowy kapelan chorych – ks. Damian Mroczkowski, a następnie pozostali ludzie wielkiego serca.

Reklama

Akcja „Pola nadziei” składa się z dwóch etapów: jesiennego i wiosennego. – Dzisiaj inaugurujemy projekt, tworząc po raz pierwszy pole, na którym sadzimy żonkile –powiedziała siostra dyrektor, dodając, że wiosną kwiaty będą licytowane przez wolontariuszy w czasie zbiórki datków dla placówki.

Kilka dni po festynie cebulkę żonkila zasadził również bp Marek Mendyk, który odwiedził siostry w ramach wspomnienia św. Łukasza, patrona służby zdrowia.

2021-10-26 12:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto w kolorze żółtym

Niedziela lubelska 13/2019, str. III

[ TEMATY ]

hospicjum

wolontariat

akcja

Pola Nadziei

wolontariusze

Agnieszka Marek

Puławskie hospicjum ma wielu przyjaciół

Puławskie hospicjum ma wielu przyjaciół

W tym roku już po raz 15. mieszkańcy Puław wraz z podopiecznymi, pracownikami i wolontariuszami Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty biorą udział w akcji „Pola Nadziei”. To święto ruchome o kolorze żółtym, jak określiła ten dzień Justyna Walecz-Majewska, prezes hospicjum, które na stałe wpisało się w serca puławian. To także okazja, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w działalność placówki. Uroczystą Eucharystię w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w intencji podopiecznych, pracowników i dobroczyńców hospicjum po raz kolejny celebrował wypróbowany przyjaciel bp Artur Miziński.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej

2022-06-23 18:17

Ks. Marek Kuś

Tegoroczne zmiany dotyczą kilkudziesięciu kapłanów

Tegoroczne zmiany dotyczą kilkudziesięciu kapłanów

23 czerwca w „Domu Nadziei” Caritas w Lublinie abp Stanisław Budzik wręczył kapłanom archidiecezji lubelskiej nominacje na nowe parafie i posługi.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: sześciolatek z Polski przywiózł list dla papieża

2022-06-25 16:14

[ TEMATY ]

dzieci

Franciszek

Grzegorz Gałązka

"Kochany Ojcze Święty! Nazywam się Staś. Mam sześć lat. Mieszkam w Polsce, w Katowicach. W tym roku obchodzę 3 rocznicę służby ministranckiej" - tak zaczyna się list, napisany w języku polskim i włoskim, który sześciolatek wraz z rodzicami przywiózł na Światowe Spotkanie Rodzin z nadzieją przekazania go Ojcu Świętemu.

Rodzicami chłopca są Jan i Aleksandra Tondera, promujący powołanie do życia rodzinnego hasłem "Rodzina to drużyna". Do Rzymu przyjechali, by zainspirować się świadectwami rodzin z całego świata, także z nadzieją na spełnienie marzenia ich dzieci: zobaczenia z bliska papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję