Reklama

Książki

Lourdes – stolica cudów

Nowa książka wydawnictwa Biały Kruk pt. Odpowiedź nieba dla ziemi jest niezwykłym zbiorem autentycznych świadectw pochodzących z Lourdes.

Wszyscy przybywali i przybywają tam z wielką nadzieją w sercu. Wśród pątników blisko 100 tys. stanowią rocznie ludzie bardzo chorzy, przeważnie nieuleczalnie. Część z nich doznaje cudownych uzdrowień, co potwierdzają tysiące świadectw lekarskich. Intensywność uzdrowień w Lourdes jest naprawdę niezwykła. W prezentowanej książce opisane są najdramatyczniejsze z nich, począwszy od pierwszych lat po objawieniach.

Wszystkie postaci w tej publikacji są autentyczne, wszystkie opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce. Odpowiedź nieba dla ziemi czyta się jednak nie jak chłodny dokument, ale jak pełną dramatycznych zwrotów akcji powieść. Jest to zarazem wielkie świadectwo działalności Pana Boga. Upodobał On sobie niektóre z miejsc na naszej planecie, gdzie Jego wyznawcy gromadzą się szczególnie licznie. On nas leczy i nawraca – mówimy, że czyni tam cuda. Wśród tych miejsc są Fatima, Jasna Góra, Santiago de Compostela, Altötting, Loreto, Guadalupe czy La Salette, ale na pierwszym miejscu trzeba chyba postawić Lourdes. Po objawieniach Maryi w 1858 r. i otwarciu 2 lata później sanktuarium liczba pątników do tego cudownego miejsca rosła gwałtownie z roku na rok. Obecnie do Lourdes przybywa rocznie średnio ok. 6 mln wiernych ze 110 krajów. Do tamtejszej siedziby Niepokalanej od początku pielgrzymują przedstawiciele wszystkich warstw społecznych, ludzie w różnym wieku, najlepiej wykształceni i analfabeci.

Trzeba jednak dodać, że nie wszyscy przybywają tam z wiarą; w przeszłości w sanktuarium zjawiali się także jawni wrogowie Boga i Kościoła, np. słynny powieściopisarz Emil Zola. Niejeden spośród nich się nawrócił. Ale i niejeden pozostał w swej ateistycznej zapalczywości. Również o nich opowiada ta bardzo wzruszająca i pouczająca książka.

Tak naprawdę poucza nas, oczywiście, sam Pan Bóg – przez maluczkich, chorych i upokorzonych. Kto chce, kto potrafi, ten z nauk korzysta. Lourdes i to wszystko, co się tam dzieje, stanowi bowiem odpowiedź nieba dla ziemi. Lektura tej książki może przywrócić nadzieję najbardziej strapionym.

Reklama

Dla Czytelników Niedzieli przygotowaliśmy specjalną promocję. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na liczne spotkania autorskie z autorami Białego Kruka na kanale wydawnictwa na YouTubie.

Specjalna promocja dla Czytelników Niedzieli:

Jeden egzemplarz książki Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia za 49 zł (zamiast 59 zł), a dwa egzemplarze – za 89 zł. Pakiet książek Odpowiedź nieba dla ziemi wraz z albumem Matka Boża Adama Bujaka za 109 zł (zamiast 158 zł).

Proszę dzwonić pod numery tel.: 12 254 56 02, 12 260 32 90 lub wysłać wiadomość na adres: dystrybucja@bialykruk.pl .

Do zamówienia należy doliczyć koszt wysyłki (16 zł).

Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia
Gustave Boissarie
Wydawnictwo: Biały Kruk
Liczba stron: 560
Format: 14 x 20 cm
Oprawa: twarda

2021-11-02 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lourdes: międzynarodowa pielgrzymka żołnierzy

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Lourdes

Grażyna Kołek

W Lourdes rozpoczyna się dziś międzynarodowa pielgrzymka żołnierzy. Uczestniczy w niej 12 tys. osób z 40 krajów. Organizuje ją już od 59 lat francuska armia. Zapraszani są żołnierze z wszystkich krajów, z którymi Francja utrzymuje relacje dyplomatyczne. Jest też delegacja watykańskich sił zbrojnych, czyli gwardziści szwajcarscy.

Idea pielgrzymki zrodziła się zaraz po II wojnie światowej jako świadectwo pokoju i pojednania. Pierwszymi pątnikami byli bowiem żołnierze francuscy i niemieccy. Jak zauważa organizator pielgrzymki ks. Arnault Berrone tegoroczne spotkanie żołnierzy w Lourdes ma charakter wyjątkowy. Po serii zamachów terrorystycznych, Francuzi wiedzą bowiem, że są w stanie wojny, co więcej, że wojna ta toczy się na ich terytorium. Stąd świadomość misji żołnierza jako tego, który przywraca i zapewnia pokój, wyłania się z nową mocą – mówi ks. Berrone.

CZYTAJ DALEJ

Skromny pracownik Winnicy Pańskiej

Niedziela Ogólnopolska 26/2021, str. 10-13

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

abp Georg Ganswein

Grzegorz Gałązka

Benedykt XVI i jego sekretarz Georg Gänswein

Benedykt XVI i jego sekretarz Georg Gänswein

Pięknym, słonecznym dniem był we Fryzyndze 29 czerwca 1951 r. W katedrze miasta sędziwy kardynał Michael von Faulhaber, arcybiskup Monachium i Fryzyngi, wyświęcał nowych kapłanów. Czterdziestu czterech młodych ludzi wypowiedziało swoje Adsum (Oto jestem, jestem gotowy). Wśród nich byli dwaj bracia Ratzinger – Georg, starszy z nich, i Joseph, młodszy, który miał wtedy 24 lata.

Ratzingerowie odprawili swoje pierwsze Msze św. 8 lipca w kościele parafialnym św. Oswalda w Traunstein. W tamtych czasach nie było koncelebry, więc Georg odprawiał Mszę św. o 7, a Joseph o 9. Od tamtych chwil minęło dokładnie 71 lat. Osobisty sekretarz abp Georg Gänswein zgodził się opowiedzieć Niedzieli o swoim postrzeganiu pontyfikatu Benedykta XVI.

CZYTAJ DALEJ

"Tylko cud może dziecko uratować" - diagnoza lekarza. Tak też się stało!

2022-07-01 09:40

[ TEMATY ]

duchowość

Adobe Stock

Matka wszystko rozumie... Matka pomaga. Matka Boża Częstochowska wyprosiła wiele cudów. W okresie wakacji pragniemy przedstawiać Wam drodzy Czytelnicy świadectwa cudów za wstawiennictwem Maryi, dokonanych w różnych sanktuariach w Polsce. Na początek oczywiście Jasna Góra!

Byliśmy bezsilni

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję