Reklama

Niedziela Legnicka

Biskupia wizyta

Diecezja Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski odwiedził Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze.

Niedziela legnicka 45/2021, str. II

[ TEMATY ]

wizyta

bp Andrzej Siemieniewski

Archiwum Ośrodka

Spotkanie z Zarządem Ośrodka

Spotkanie z Zarządem Ośrodka

Towarzyszyli mu: ks. dr Jarosław Kowalczyk – moderator Legnickiej Kurii Biskupiej oraz ks. proboszcz Aleksander Siemiński – kapelan.

Wizyta 22 października, we wspomnienie św. Jana Pawła II, rozpoczęła się od spotkania z Zarządem DCR. Pan Prezes Artur Mazur przedstawił zgromadzonych, a następnie opowiedział o funkcjonowaniu placówki i jej ofercie medycznej. Kolejnym punktem odwiedzin było spotkanie z chorymi w kaplicy. Po wspólnej modlitwie i śpiewie, bp Siemieniewski skierował słowo do zebranych, w którym odwołał się do wspomnień z niedawnej wizyty Ad limina Apostolorum. Przywołał spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz użyte przez Papieża sformułowanie „okno nadziei” (finestra della speranza) w odniesieniu do misji Kościoła.

Podkreślił przy tym, że w życiu człowieka – obok chwil radosnych i przyjemnych – przychodzą także trudne doświadczenia. I wówczas ważne jest, żeby nie zwątpić i spoglądać przez „okno nadziei”. Dla człowieka wierzącego taką kartą chrześcijańskiego optymizmu pozostaje perspektywa zbawienia wiecznego w Jezusie Chrystusie. Na zakończenie spotkania biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa zarządowi, personelowi oraz pacjentom DCR oraz rozdał pamiątkowe obrazki.

2021-11-03 07:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Siemieniewski: Może nas dzielić granica, ale łączy nas wiara

2022-06-17 20:49

[ TEMATY ]

bp Andrzej Siemieniewski

Zgorzelec

AS

Bp Andrzej Siemieniewski

Bp Andrzej Siemieniewski

Zgorzelecka świątynia św. Bonifacego, stała się wczoraj miejscem międzynarodowej modlitwy. Msza św. została odprawiona pod przewodnictwem biskupa Görlitz Wolfganga Ipolta z udziałem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego oraz księży z obu nadgranicznych parafii.

– Język może nas dzielić. Może nas dzielić granica na Nysie, ale łączy nas wiara. Bóg jest przecież Jeden – mówił bp Siemieniewski. – Głoszona Ewangelia jest jedna i zbawienie przez Krew Chrystusa, przez Ciało Chrystusa – też jest jedno. Dlatego bardzo serdecznie witamy uczestników i z Görlitz, i ze Zgorzelca i dzieci komunijne, i wszystkich, którzy dzisiaj w tej Mszy św., i w tej procesji biorą udział – wskazał duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Abp Marek Jędraszewski do młodzieży: Trzeba od siebie wymagać, by umieć kochać

2022-06-21 19:38

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski

Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski

– Trzeba od siebie wymagać, by umieć kochać, a do spełnienia zadań miłości potrzebne jest otwarcie na dary Ducha Świętego – mówił abp Marek Jędraszewski do młodzieży, której udzielił sakramentu bierzmowania w parafii NMP Królowej Polski w Stróży.

Na początku homilii abp Marek Jędraszewski porównał trwającą wojnę na Ukrainie do agresji Asyrii na Judę opisanej w 2 Księdze Królewskiej. Metropolita zauważył, że dzięki Bożej interwencji król asyryjski Sennacheryb nie zdobył Jerozolimy. Arcybiskup podkreślił aktualność płynącą ze Słowa Bożego – w chwilach trudnych i niebezpiecznych trzeba pokładać ufność w Bożej pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: Kościół jest stróżem i filarem prawdy Bożej

2022-06-25 18:37

[ TEMATY ]

Częstochowa

synod

abp Wacław Depo

WSD

Maciej Orman/Niedziela

– Kościół jest w świetle Ducha Świętego (...) stróżem i filarem prawdy Bożej, a nie zakładnikiem opinii publicznej – powiedział abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył 25 czerwca Mszy św. w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie na zakończenie diecezjalnego etapu procesu synodalnego w archidiecezji częstochowskiej.

W homilii hierarcha odniósł się do obchodzonego tego dnia wspomnienia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zauważył, że jest to Serce wolne od grzechu pierworodnego, a zarazem niespokojne w szukaniu i wypełnieniu woli Ojca. – W dzisiejszej pielgrzymce wiary kierujemy nasz wzrok ku Maryi, która z Sercem pełnym troski szuka razem z nami zagubionego na naszych drogach Jezusa. Maryja wraz ze św. Józefem jest dla nas przykładem, że nie można odnaleźć Jezusa bez wewnętrznego wysiłku rozumu i serca – zaznaczył abp Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję