Reklama

Kościół

Zaadoptuj krzyż!

Ruszyła akcja „Crucem Tuam”.

Niedziela Ogólnopolska 50/2021, str. 7

[ TEMATY ]

krzyż

Akcja Katolicka

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Karol Porwich/Niedziela

Włącz się w akcję, której celem jest zwrócenie uwagi na to, czy w twojej okolicy znajduje się krzyż, który potrzebuje renowacji lub odnowienia – zachęcają członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Świdnickiej i Archidiecezji Częstochowskiej.

W oświadczeniu organizatorów czytamy, że zasadniczym celem akcji jest „podkreślenie obecności krzyża w przestrzeni publicznej jako nie tylko trwałego elementu naszej kultury, ale miejsca chwały i zwycięstwa Chrystusa”.

Inicjatywa składa się z trzech etapów:

Reklama

1. ZNAJDŹ – to pierwszy krok, który trzeba wykonać: dostrzeżenie, odnalezienie krzyża w swojej okolicy.

2. ODNÓW – porozmawiaj ze swoim księdzem proboszczem, zachęć innych, jeśli wymaga tego sytuacja, przemyśl, sposób, w jaki można dokonać renowacji.

3. ZAADOPTUJ – zaopiekuj się krzyżem, nie tylko jednorazowo, ale długofalowo.

Na koniec podziel się tym dziełem – zrób zdjęcie, dodaj je i oznacz na interaktywnej mapie.

Zachęcisz w ten sposób innych do włączenia się w akcję. Na stronie: crucemtuam.pl/index znajdują się szczegółowe informacje dotyczące naszej inicjatywy.

Akcję symbolicznie zainaugurował w wigilię niedzieli Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada) krajowy asystent Akcji Katolickiej –biskup świdnicki Marek Mendyk.

2021-12-07 11:15

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rowerem do Loretto

Archidiecezja Warszawska oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży KSM zapraszają 18 czerwca na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matko Bożej Loretańskiej koło Wyszkowa

Wysiłek, modlitwa, rower, poznawanie ludzi, wyzwanie - do przejechania jest od 50 do 80 km.

CZYTAJ DALEJ

Wiara na medal

Wielu polskich sportowców publicznie przyznaje się do wiary. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej słyszymy najczęściej wyznania osób odrzucających Boga, postawa naszych zawodników jest bardzo budująca.

Pan Jezus jest u mnie na pierwszym miejscu (...). Wiary uczyłem się najpierw w domu – od dziadka i taty. Dzisiaj jest ona czymś zupełnie naturalnym. Pan Bóg był i zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym – powiedział Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu w sezonie 2019 i polski sportowiec 2019 roku, gdy dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Podczas gali, w czasie której odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca, ujął wszystkich ogromną skromnością i pokorą. Trener polskiej kadry żartuje, że jest on taki grzeczny, ponieważ codziennie chodzi do kościoła. Żużlowiec doprecyzowuje: – Do kościoła chodzę w każdą niedzielę. To nie jest dla mnie żadna ujma ani utrudnienie. To bardzo mi pomaga. Kiedyś spodobały mi się słowa, które powiedział Kamil Stoch: „Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu”. Staram się to wdrażać w życie.

CZYTAJ DALEJ

Zachęcanie do sprzeciwu wobec oddawania organów jest głęboko niemoralne

2022-12-02 13:55

[ TEMATY ]

wywiad

Bioetyka

Adobe.Stock

Dostrzegam bliskie podobieństwo między propagowaniem postaw antyszczepieniowych i zniechęcaniem Polaków do oddawania organów do przeszczepów – stwierdził w rozmowie z KAI bp Józef Wróbel SCJ. Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ocenił też jednoznacznie, że zachęcanie do sprzeciwu wobec dawstwa organów jest po prostu głęboko niemoralne.

Tomasz Królak (KAI): Czy apelowanie do Polaków o to, by deklarowali niezgodę na pobieranie od nich po śmierci organów do przeszczepów to dobry pomysł?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję